کاربردفلزات در حوزه پزشکی

توسعه آلیاژهای فلزی جدید برای کاربردهای پزشکی :

میلگردهای فولادی

هاش سنگین ۱۸ ذوب آهن 

چکیده : آلیاژهای تیتانیوم نوع کمی جدید برای کاربردهای پزشکی هنوز در حال توسعه هستند . آلیاژ قوی و مقاوم در برابر β – نوع تیتانیوم با مدول یانگ پایین مورد بررسی قرار می‌گیرد . ثابت شده‌است که یک مدول پایین در جلوگیری از لاغر شدن استخوان موثر است که منجر به تغییر استخوان خوب در یک مدل شکستگی استخوان در درشت‌نی خرگوش می‌شود .

آیا فولاد رساناتر از آلومینیوم است

در همین اواخر , آلیاژهای تیتانیوم نوع β با مدول الاستیسیته قابل تنظیم برای ساخت ایمپلانت های جدا شدنی پیشنهاد شده‌اند . آلیاژهای تیتانیوم type با مدول پایین آزاد با نشان دادن حافظه شکل و رفتار super نیز در حال حاضر در حال توسعه هستند . آلیاژهای ضد زنگ آهن ضد زنگ و کبالت – کروم برای کاربردهای پزشکی نیز مورد توجه قرار می‌گیرند .

قیمت تیرآهن فایکو در تهران

استفاده از آلیاژهای zirconium که به تازگی ساخته شده‌اند , بسیار جالب هستند . مواد زیستی زیست سازگار مبتنی بر منیزیم و یا مبتنی بر آهن در حال توسعه هستند . علاوه بر این tantalum و niobium و alloys نیز برای کاربردهای پزشکی مورد بررسی قرار گرفته‌اند توسعه آلیاژهای فلزی جدید برای کاربردهای پزشکی در این مقاله توضیح داده شده‌است .کاربردفلزات در حوزه پزشکی

آشنایی با انواع نبشی و قیمت آن

مواد زیستی فلزی :

عملی , فولاد ضد زنگ , کبالت ( Co ) – کروم ( CR ) و تیتانیوم ( Ti ) و آلیاژهای آن هستند . از جمله این مواد زیستی فلزی دارای بیش‌ترین زیست سازگاری , مقاومت در برابر خوردگی و مقاومت خاص ( نسبت مقاومت کششی به چگالی ) , در مقایسه با آلیاژهای ضد زنگ و آلیاژهای کروم استیل است . آلیاژهای Co – Cr دارای بالاترین مقاومت به سایش و مقاومت نسبتا ً بالاتر در مقایسه با فولادهای ضد زنگ و آلیاژهای تیتانیوم هستند . فولادهای ضد زنگ در مقایسه با آلیاژهای Co – Cr و آلیاژهای تیتانیوم انعطاف‌پذیری بالاتری را نشان می‌دهند .

قیمت میلگرد در مشهد

سفتی برابر با آلیاژهای آلومینیوم – Cr , در حالی که پایین‌ترین سطح برای آلیاژهای تیتانیوم است . دیگر مواد زیستی فلزی مانند آلیاژهای منیزیم ( Mg ) , iron ( Fe ) , tantalum ( Ta ) , و niobium ( Nb ) نیز مهم هستند , اگر چه سهم آن‌ها از این زمینه کوچک است . تحقیقات و توسعه متمرکز در سراسر جهان بر روی انواع مواد زیستی فلزی انجام می‌شود . اجزای اصلی مواد زیستی فلزی اساسا ً غیر سمی هستند .کاربردفلزات در حوزه پزشکی

شناخت آهن و قیمت انواع آن

۲. تیتانیوم و آلیاژهای آن آلیاژ Ti:

( تیتانیوم خالص ) و آلیاژهای آن از جمله مواد زیستی فلزی اصلی مانند فولادهای ضدزنگ و آلیاژهای کروم هستند . آلیاژهای تیتانیوم همچنین نسبت خاص بالایی ( یعنی مقاومت کششی تقسیم‌بر چگالی ) و مقاومت به خوردگی خوب را نشان می‌دهند . بنابراین , آلیاژهای تیتانیوم , توجه زیادی را برای کاربردهای پزشکی به خود جلب کرده‌اندتوسعه داده شدند. فلزات و ویژگی های آنها

آلومینیوم – یک سلاح بالقوه در مبارزه با انتشار گازهای گلخانه ای

, چون قبلا ً فکر کرده بود که علت بیماری آلزایمر است ( گرچه ثابت شده‌است که این مورد نیست ) . اخیرا مساله حفاظت استرس , توجه زیادی را در مورد ایمپلانت های ساخته‌شده از مواد فلزی به دست آورده‌است.

کاربردفلزات در حوزه پزشکی

حفاظت از استرس , انتقال ناهمگن تنش بین ایمپلنت و استخوان است . استرس عمدتا ً از طریق ایمپلنت منتقل می‌شود چون مدول یانگ of که از مواد فلزی ساخته شده‌است به طور کلی بیشتر از استخوان است . این منجر به جذب استخوان می‌شود که منجر به شل شدن ایمپلنت یا refracture استخوان بعد از برداشتن ایمپلنت می‌شود .کاربردفلزات در حوزه پزشکی

انواع قیمت ورق

آلیاژهای با مدول پایین آلیاژهای تیتانیم با مدول پایین برای کاربردهای پزشکی , همه آلیاژهای نوع بتا متشکل از عناصر غیر سمی هستند . برای کاربردهای پزشکی از آلیاژهای با مدول پایین استفاده می‌شود . به نظر می‌رسد که آزمون‌های کشش , مقادیر مدول یانگ را کمی پایین‌تر از روش‌های ارتعاشات آزاد یا مافوق صوت می‌دهند , در حالی که به نظر می‌رسد آزمون میکرو سختی دینامیکی مقادیر اندکی بالاتر ارائه می‌دهد . با این حال , دامنه مدول یانگ آلیاژهای با مدول کم آلیاژ ti – نوع ti که تا به امروز توسعه‌یافته اند را می‌توان با اشاره به آن فهمید .

کنترل آب با سازه های ضد زنگ

به جز تک کریستال , مدول یانگ آلیاژهای با مدول کم آلیاژ ti , بین حول و حوش gpa است . مدول یانگ آلیاژهای با مدول کم آلیاژ ti در طی فراوری , برای مثال با تیمار پیری افزایش می‌یابد . بنابراین مدول یانگ آلیاژ ،برای کاربردهای پزشکی می‌تواند کنترل شود تا محدوده وسیعی از آلیاژهای نوع a و ( α + β ) را پوشش دهد.