محاسبه قیمت ورق A516

قیمت ورق a516 آهن رسان یکی از ورقه‌هایی است که در گروه ورقه‌های مخزنی که به نام آلیاژی آتشخوار هم شناخته می‌شوند قرار دارد. در این دست از ورقه‌ها برای این‌که به یک ورقه‌ی فولاد آن‌هم از نوع کربنی و باکیفیت بالا برسند که دارای ویژگی‌های خمش و عدسی شدن نیز هست از میزان بسیار کمی مواد شیمیایی مانند فسفر، گوگرد و عنصرهایی مثل منگنز و سیلیکون آن‌هم به میزان استاندارد و در بالاترین حدی که قابل به استفاده شدن باشد بهره گرفته‌شده است. بیشترین کاربرد این دسته از ورق‌های فولاد کربنی برای استفاده در ساخت مخزن‌هایی که در برابر فشار جوش بالا قرار دارند است چراکه در این دست از مخزن‌ها یکی از برگ خریدهای مهم خاصیت چقرمگی نهایی آن است.

ویژگی‌های ورق a516 چیست؟

ورق‌های فولادی کربنی موسوم به خرید ورق a516 دارای ویژگی‌هایی هستند که به شرح زیر می‌باشند:

محاسبه قیمت ورق A516

در ادامه به مواد تشکیل‌دهنده‌ی 4 گرید این محصول و نیز ترکیب شیمیایی آن‌ها می‌پردازیم.

ترکیبات شیمیایی  این ورق‌ها به چه صورت است؟

در این قسمت، مختصری در مورد ترکیب‌های تشکیل‌دهنده انواع گریدها، یعنی گرید پنجاه‌ وپنج، شصت، شصت ‌وپنج و هفتاد می‌پردازیم.

_ ورق ASME A516 GR 55:  بیشترین میزان کربن موجود در این ورق با توجه به ضخامتی که ورق دارد معین می‌شود. اگر ضخامت بین شش الی دوازده و نیم میلی‌متر باشد هجده صدم درصد را کربن تشکیل می‌دهد. اگر ضخامت در محدوده‌ی دوازده و نیم الی بیت و پنج میلی‌متر باشد میزان کربن برابر با دودهم درصد است. درصورتی‌که ضخامت بین بیست‌وپنج تا پنجاه میلی‌متر باشد میزان کربنی معادل بیست‌ودو صدم درصد خواهد داشت. برای ضخامت‌های بیش از 50 میلی‌متر میزان کربن بیست‌وپنج صدم درصد، برای ضخامت‌های کمتر و مساوی دوازده و نیم میلی‌متر درصد کربن بین پنجاه‌وپنج صدم تا نودوهشت صدم خواهد بود. برای ضخامت‌های بالاتر از دوازده و نیم میلی‌متر هم درصد کربن بین شش‌دهم تا یک و سی صدم است. بیشترین میزان سیلیسیوم به‌کاررفته در این گرید از ورق‌ها بین سیزده صدم درصد تا چهل‌وپنج صدم درصد است.این مقدار برای فسفر و گوگرد برابر سی‌وپنج هزارم درصد است. قیمت ورق A516 امروز

_ ورق   ASME A516 GR 60:اگر ضخامت بین شش الی دوازده و نیم میلی‌متر باشد بیست ‌ویک صدم درصد راکربن تشکیل می‌دهد. اگر ضخامت در محدوده‌ی دوازده و نیم الی بیست و پنج میلی‌متر باشد میزان کربن برابر با بیست‌وسه صدم درصد است. درصورتی‌که ضخامت بین بیست‌وپنج تا پنجاه میلی‌متر باشد میزان کربنی معادل بیست‌وسه صدم درصد خواهد داشت. برای ضخامت‌های بیش از 50 میلی‌متر میزان کربن بیست‌وپنج صدم درصد، برای ضخامت‌های کمتر و مساوی دوازده و نیم میلی‌متر درصد کربن بین شش‌دهم تا نه‌ دهم خواهد بود. برای ضخامت‌های بالاتر از دوازده و نیم میلی‌متر هم درصد کربن بین هشت‌دهم تا یک و بیست صدم است. بیشترین میزان سیلیسیوم به‌کاررفته در این گرید از ورق‌ها بین سیزده صدم درصد تا چهل‌وپنج صدم درصد است.این مقدار برای فسفر و گوگرد برابر سی‌وپنج هزارم درصد است.خرید ورق A516

محاسبه قیمت ورق A516

ورق ASME A516 GR 65: اگر ضخامت بین شش الی دوازده و نیم میلی‌متر باشد بیست‌وچهار صدم درصدراکربن تشکیل می‌دهد. اگرضخامت درمحدوده‌ی دوازده و نیم الی بیست‌وپنج میلی‌متر باشد میزان کربن برابر با بیست‌ و شش صدم درصد است. درصورتی‌که ضخامت بین بیست‌وپنج تا پنجاه میلی‌متر باشد میزان کربنی معادل بیست‌ و شش صدم درصد خواهد داشت. برای ضخامت‌های بیش از 50 میلی‌متر میزان کربن بیست‌ و هشت صدم درصد، برای ضخامت‌های کمتر و مساوی دوازده و نیم میلی‌متر درصد کربن بین هشتاد و پنج صدم تا یک ممیز بیست صدم خواهد بود. برای ضخامت‌های بالاتر از دوازده و نیم میلی‌متر هم درصد کربن بین هشتاد وپ نج صدم تا یک ممیز بیست صدم است. بیشترین میزان سیلیسیوم به‌کاررفته در این گرید از ورق‌ها بین سیزده صدم درصد تا چهل ‌وپنج صدم درصد است.این مقدار برای فسفر و گوگرد برابر سی ‌و پنج هزارم درصد است.

ورق ASME A516 GR 70:اگر ضخامت بین شش الی دوازده و نیم میلی‌متر باشد بیست و هفت صدم درصدراکربن تشکیلمی‌دهد. اگرضخامت درمحدوده‌یدوازده و نیم الی بیست‌وپنج میلی‌متر باشد میزان کربن برابر با بیست‌وهشت صدم درصد است. درصورتی‌که ضخامت بین بیست‌وپنج تا پنجاه میلی‌متر باشد میزان کربنی معادل بیست‌وهشت صدم درصد خواهد داشت. برای ضخامت‌های بیش از 50 میلی‌متر میزان کربن سی صدم درصد، برای ضخامت‌های کمتر و مساوی دوازده و نیم میلی‌متر درصد کربن بین هشتاد و پنج صدم تا یک ممیز بیست صدم خواهد بود. برای ضخامت‌های بالاتر از دوازده و نیم میلی‌متر هم درصد کربن بین هشتادوپنج صدم تا یک ممیز بیست صدم است. بیشترین میزان سیلیسیوم به‌کاررفته در این گرید از ورق‌ها بین سیزده صدم درصد تا چهل‌وپنج صدم درصد است.این مقدار برای فسفر و گوگرد برابر سی‌وپنج هزارم درصد است.

شما برای دیدن قیمت ورق a516 gr 70 به صورت روزانه در سایت آهن رسان، قیمت ورق st52، ورق a516 اکسین و همینطور قیمت ورق a283 gr c را میبینید. قیمت ورق st37، قیمت ورق کویل ahanresan ،آنچه برای قیمت ورق آجدار، لیست قیمت ورق گالوانیزه، جدول ورق a516 چیست، قیمت ورق st52 برای محاسبه، وزن ورق a516، آهن قیمت ورق آتشخوار، لوله a516، قیمت ورق a516 gr 70، ورق a516 گرید 70، قیمت ورق st52، قیمت ورق a283 gr c،  قیمت ورق آهن، www.ahanresan.ir قیمت ورق st37، فرمول ورق st52 3، قیمت ورق st 32، اخبار لحظه ای اهن ملل، محاسبه قیمت آهن ملل، بازار بزرگ آهن اصفهان،آهن رسان قیمت ورق a516 gr 70، قیمت آهن اصفهان، ورق a516 گرید 70، لیست آهن فروش اصفهان، آهن رسان استعلام قیمت ورق آهن، نمودار قیمت ورق سیاه، کارخانه های قیمت ورق st52، قیمت ورق گالوانیزه، کاربرد  قیمت ورق آهن صنعتی، وزن و قیمت ورق آهن،انواع قیمت ورق آهن روغنی، ویژگی های آهن رسان قیمت ورق آهن سفید را اینجا مشاهده کنید.

نتیجه‌گیری

این محصول در دسته‌ی ورق‌های آلیاژی و آتش‌خوار قرار می‌گیرند. این ورق‌ها دارای ویژگی‌هایی ازجمله استحکام کششی بالا، استحکام تسلیمی مناسب، انعطاف‌پذیری خوب و غیره هستند. اغلب در صنایع تولید نفت و گاز، برای ساخت مخزن های تحت فشار و غیره کاربرد دارند.قیمت ورق A516 به نرخ کارخانه