قیمت پروفیل

محصولات فولادی در صنعت ساختمان سازی بیشترین کاربرد را دارد، در اشکال و انواع مختلفی تولید و دربازار یافت می‌شود. که از آن‌ها برای موارد مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد و هزینه‌های تمام شده تاثیر زیادی بر قیمت آن دارد. فرایند تولید پروفیل‌ها به دو روش مستقیم و غیر مستقیم صورت می‌گیرد.

فرآنید تولید پروفیل به چه صورتی است؟

ماده اصلی و اولیه برای تولید، همان ورق‌های تولید شده در کارخانه‌های فولاد است که در گذشته به صورت وارداتی از کشورهای آسیایی مانند چین و روسیه وارد می‌شده است ولی امروزه کارخانه‌های فولاد مبارکه، فولاد گیلان، فولاد اهواز تولید این ورق‌ها را به عهده دارند.

قیمت پروفیل

ورق‌های آماده برای فرایند تولید باید خصوصیات مکانیکی خاص داشته باشند و از استانداردهای کافی برای تولید قیمت پروفیل آهن رسان برخوردار باشند. ورقه‌ها در بازار به صورت کلاف در بازار ارائه می‌شود و باید توسط دستگاه‌های برش اتوماتیک و نیمه اتوماتیک برش داده شوند. ورق‌های مورد نظر باید ST 37.2 و یا JISG 3131 و یا G3132 باشند.

به طور کلی پروفیل‌های تولید شده که تو خالی هستند به دو روش تولید می‌شوند، بخش‌های تو خالی بدون درز که به شکل گیری گرم معروف هستند روش بعدی نورد سرد است به این معنی که برای برطرف کردن درزها، مقاطع توخالی را جوش استفاده می‌کنند.

فرآیند تولید مستقیم Profile آهن رسان

همان طرو که در بالا اشاره کردیم تولید این محصول به دو روش مستقیم و غیر مستقیم صورت می‌گیرد. در روش تولید مستقیم در ابتدای کار با خم کردن ورق شکل زاویه مورد نظر ایجاد می‌شود و بعد با کمک دستگاه‌های جوش فرکانسی دو به دو، لبه‌های ورق‌‌ها به هم جوش می‌خورند تا شکل مورد نظر به وجود بیایید سپس به مرحله بسته بندی ارسال می‌گردد. کیفیت بالا، دقیق بودن ابعاد و ثابت بودن خط جوش از مزایای تولید به روش مستقیم است. ولی در عین حال معایبی هم دارد مثلا اینکه قطر پروفیل تولید شده در قسمت‌های مختلف متفاوت است و برای رفع این عیب به دقت بالایی نیاز است.

فرآیند تولید غیر مستقیم Profile

در این روش ابتدا ورق‌ها به لوله تبدیل می‌شوند و بعد لوله‌ها با سه روش شکل دهی مرکزی، لبه‌ایی و شعاعی به قوطی تبدیل می‌شوند و نکته جالب این است که با عوض کردن قالب‌ها می‌توان انواع مختلفی پروفیل تولید کرد. ولی از معایب این روش این است که در مقایسه با روش مستقیم اندازه ضلع‌ها، خط جوش و انحنای سطحی خواهد داشت که از دقت کمتری برخوردار است.

برش کلاف ورق به نوار

همانطور که گفته شد کلاف‌های ورق در دستگاه برش به نوارهایی با عرض مشخص تبدیل می‌شوند. بخش‌های اصلی دستگاه برش عبارتند از، بخش ذخیره کلاف، ضربه گیر، کلاف گیر، سیستم بازکننده، صاف کننده ورق، گیوتین، قرقره، سیستم هدایت ورق و سیستم هدایت ورق. و به این شکل که کلاف‌های ورق بعد از قرار گرفتن بر روی بخش کلاف گیر با حرکت چرخشی باز می‌شوند و بعد از باز شدن ورق چون کشل کلاف را به خود گرفته اند زیر غلطک صاف و هدایت می‌شوند تا کاملا تخت بشوند و در ادامه با استفاده از گیوتین برش داده و برای سختی کمتر گرم شده و در نهایت به سایزهای مشخص شده بریده می‌شوند.

شکل دهی به نوارها

ورق‌های برش خورده در مرحله قبل با استفاده از شافت از هم جدا شده از دستگاه عبور می‌کنند تا در پایان به بخش نوار جمع کن برسند در این مرحله دو سر ورق‌ها جمع شده و به شکل مورد نظر در می‌آید. و بعد از این مرحله ورق‌های شکل گرفته جوش داده می‌شوند و در نهایت به خط بسته بندی منتقل می‌شوند.

مزایا و معایب تولید پروفیل از ورق‌های فولادی

تولید شدن این محصول با هر یک از دو روش نام برده شده در این مقاله دارای معایب و مزایای مختلفی است که در ادامه قصد داریم به بررسی دقیق این معایب و مزایا بپردازیم. تا اینجا از مراحل تولید گفته شد و ذکر شد که چه در روش مستقیم و چه در روش غیر مستقیم معایب و مزایایی وجود داشت و در ادامه باید گفت که این مزایا و معایب کدامند تا بتوان در هنگام انتخاب محصول مناسب انتخاب بهتری داشت.

  1. تولیداتی که با روش غیر مستقیم انجام می‌شود در مقایسه با روش مستقیم بسیار زیاد است. یعنی تنوع محصول در روش غیر مستقیم بیشتر است.
  2. در روش مستقیم اگر از دستگاه‌های مناسب و استاندارد استفاده شود سرعت تولید بسیار زیاد می‌شود.
  3. در روش غیر مستقیم برای تولید محصولات با گوشه‌های گرد دقت بسیار پایین تر از روش مستقیم است.
  4. در روش غیر مستقیم لوله‌های تولید شده را قبل از برش با تست غیر مخرب ادی کارنت ازمایش می‌کنند تا مقدار فشار آن را بعد از برش به صورت آفلاین آزمایش کنند.

آزمون‌های مورد نظر روی قوطی و پروفیل‌ها چیستند و چگونه انجام می‌شوند؟

از آنجایی که قوطی پروفیل و محصولات فولادی دیگر از پرکاربرد ترین و پر استفاده ترین مصالح برای پروژه‌های صنعتی و ساخت و ساز است. و تمام اسکلت‌های فلزی در تاسیسات مختلف از این مواد فولادی تشکیل شده و حتی حمل و نقل، تمیز کاری، جوشکاری و نصب و غیره از این نوع محصول استفاده می‌کنند. لذا رعایت استاندارهای خاص خود را می‌طلبد که باید کاملا رعایت شود. و رعایت استاندارها توسط اشخاصی که مجری پروژه‌ها می‌باشند بسیار مهم است ولی نکته مهم آن است که آزمون تست پروفیل‌ها بر اساس آزمون استاندارهای جهانی انجام شود.

قیمت پروفیل

تست Profile ساختمانی در ساخت و ساز مجموعه‌ها به مدیران پروژه تضمین کیفیت می‌دهد که لازمه ثبات بهره برداری در پروژه است. بهتر است از آزمون‌های کنترل کیفیت بهره ببریم. انجام تست‌های فولادی احتیاج به تخصص و دانش خاص دارد که در واقع توسط بازرسین فنی انجام می‌شود و همانطور که قبلا هم اشاره شد این آزمون‌های مخرب و غیر مخرب که از تست‌های تخصصی پروفیل است در مراحل مختلف تولید انجام می‌شود.

برای اطلاع از قیمت پروفیل در و پنجره آهن رسان وزن و قیمت پروفیل برای قیمت پروفیل امروز پرشیا،کارخانه قیمت پروفیل حیدری، نمودار قیمت پروفیل بنابف نمودار قیمت پروفیل آهن، در www.ahanresan.ir کانال قیمت پروفیل، لیست قیمت پروفیل اصفهان، قیمت آهن، امروز قیمت آهن ساختمان سازی، در مقایسه با قیمت میلگرد در اردیبهشت ۱۴۰۰، قیمت آهن آلات در بندرعباس، نسبت به قیمت آهن رسان پروفیل امروز مشهد، برای محاسبه قیمت لحظه ای آهن و میلگرد، قیمت میلگرد 15 اردیبهشت 1400، افزایش تدریجی قیمت اتصالات آهن، کانال قیمت پروفیل، انواع پروفیل، خصوصیات و قیمت پروفیل اصفهان، قیمت پروفیل در و پنجره، قیمت قوطی 4*4، عوامل موثر قیمت پروفیل سبک، قیمت پروفیل علویجهف نمودار قیمت پروفیل آهن رسان، اخبار لحظه ای اهن ملل، قیمت پروفیل اهواز، ahanresan قیمت قوطی آهن، قیمت اهن،  انتقال کانال قیمت پروفیل، اصفهان آهن، قیمت تیرآهن اصفهان کارخانه، کاربرد اصلی قیمت میلگرد سایز 8، سود حاصل از قیمت پروفیل سبک، نمودار قیمت پروفیل آهن، آهن رسان کانال قیمت پروفیل، افزایش خصوصیات قیمت قوطی آهن، قیمت پروفیل اهواز، قیمت پروفیل اصفهان، قیمت آهن، قیمت پروفیل یزد را از ما سوال کنید.

پس از خواندن این محتوا شما با روندکلی ساخت و تولید این دسته از محصولات به خوبی آشنا شده‌اید، آنچه بیش از همه اهمیت دارد آن است که محصول مورد نظری که خریداری کرده‌اید مناسب باشد.