انواع قیمت ورق

قیمت ورق

قیمت ورق ST37 آهن رسان بسته به وزن آن تفاوت ناچیزی با قیمت ورق ST52 دارد. این دو ورق از نوع گرم و ورق سیاه محسوب می شوند. ورق های تولید شده با این دو آلیاژ در ابعاد و ضخامت های برابر تقریباً دارای وزن یکسانی هستند. با این حال تفاوت در خصوصیات این دو آلیاژ فولاد باعث تفاوت در کاربرد و تفاوت در قیمت شده است. برای خرید ورق ST37 می توانید وب سایت تأمین کنندگان معتبر را بازدید نمایید. در ادامه به توضیح مشخصات ورق سیاه یا ورق آهنی که آن را بیشتر با نام ST37 می شناسند، خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

ورق آهن چیست و چگونه ساخته می شود

ورق آهن یا ورق آهنی همان ورق سیاه است که از نورد گرم فولاد ST37 در کارخانه ها ساخته می شود. این ورق فولادی بیشتر در مصارف ساخت و ساز استفاده می شود به همین دلیل آن را با نام ورق ساختمانی یا ورق سبک نیز معرفی می کنند. اگر توجه کرده باشید، حروف ST که در ابتدای نام این آلیاژ فولاد قرار می گیرد نیز مشخص کننده کاربرد ساختمانی آن است. عدد 37 که در کنار این حروف قرار می گیرد نیز نشان دهنده حداقل میزان استحکام کششی فولاد می باشد. به جز آلیاژ ST37 که مناسب برای صنعت ساخت و ساز است، آلیاژهای دیگری در این دسته وجود دارند که در میزان عناصر تشکیل دهنده آن با هم فرق دارند. از جمله این آلیاژها می توان به ST33,…,ST52 اشاره کرد.

چرا به این محصول ورق سیاه گفته می شود؟ در فرایند تولید ورق ST37 شمش فولادی یا فراورده های میانی دیگر همچون تختال را در داخل کوره ها حرارت می دهند تا به حالت خمیری و شکل پذیر برسند. سپس آن را از میان غلتک هایی با اندازه های مختلف عبور می دهند تا به ضخامت و طول مناسب برسد. به دلیل اینکه فولاد تحت حرارت غلتک کاری می شود، پوسته پوسته شده و سطح آن کثیف و مات می شود. ظاهر کثیف و کدر ورق بعد از خروج از خط تولید دلیل نام‌گذاری آن به عنوان ورق سیاه است.

قیمت شیت آهنی

معمولاً ورق سیاه را در مواردی که نیاز به زیبایی ظاهری ندارند، استفاده می شوند. گاهی لازم می شود تا برای افزایش استحکام و کارایی ورق، بعد از خروج از خط تولید آن را تحت عملیات مختلفی همچون اسید شویی، پولیش کاری و یا روغن کاری قرار می دهند.

قیمت ورق ST37 در بازار آهن

تقریباً همیشه قیمت مقاطع فولادی و فلزی در نوسان و تغییر بوده اما اخیراً بازار آهن نوسانات شدیدی را تجربه می کند و این موضوع دلایل زیادی دارد. عوامل مختلفی هست که بر قیمت ورق ST37 تأثیر می گذارد. این محصول و محصولات مشابه دیگر به دلیل تغییر نرخ ارز، نوسان در قیمت نفت، افزایش یا کاهش قیمت ضایعات و قراضه، به دلیل تغییر قیمت حامل های انرژی و موضوعات سیاسی و منطقه ای، میزان تقاضا و غیره دچار نوسان در قیمت می شوند. مصرف کنندگان و خریداران ورق آهن برای خرید ورق ST37 به قیمت کارخانه باید آن را از طریق آهن فروشان معتبر و شناخته شده تهیه کنند. برای اطلاع از قیمت امروز ورق سیاه می توانید سایت های مشابه را بازید نمایید.

ویژگی های ورق سیاه آهن رسان

اما چه خصوصیاتی در این آلیاژ فولادی وجود دارد که آن را برای کاربردهای ساخت و ساز مناسب می سازد. از خصوصیات مهم این ورق تنش تسلیم و استحکام کشش مناسب است. از آنجایی که میزان کربن در آلیاژ این ورق کم است، جوش‌پذیری، انعطاف پذیری و قابلیت ماشین کاری خوبی دارد. می دانیم که ترکیب شیمیایی و عناصر سازنده آلیاژ فولاد عامل مهم ایجاد خصوصیات فولاد است. می دانید که فولاد مهم ترین آلیاژ آهن است؛ بنابراین پایه فولاد ST37 آهن است. مقدار و درصد عناصر این آلیاژ به صورت زیر است:

C= 0.07 – 0.14

Cr= 0.15

S= 0.04

P= 0.035

Si=0.17 – 0.37

Mn= 0.35 – 0.65

N= 0.008

استحکام تسلیم ورق ST37 چیزی در حدود 225- 235 مگاپاسکال، میزان استحکام کششی آن حدود 360 – 510 برای ضخامت های کمتر از 16 میلی متر و برای ضخامت های بیشتر از آن نیز میزان استحکام کششی در حدود 340 – 470 مگا پاسکال می باشد.

کاربرد ورق سیاه

کاربرد ورق ST37 همان‌طور که قبلاً نیز گفته شد در مصارف ساختمانی است. ورق آهن را در تولید انواع نبشی و ناودانی، برای ساخت ورق سوراخ دار و مشبک، برای تولید ساخت صفحه ستون ها و … به کار می برند. به علاوه از این محصول برای ساخت یخچال و ماشین لباسشویی، در بدنه خودرو و برخی دستگاه های صنعتی نیز استفاده می کنند. البته در بخش هایی از ساختمان که امکان زنگ زدگی و خوردگی فلز زیاد است و در معرض هوا و رطوبت قرار داد، معمولا از ورق های فولادی ضد زنگ یا دارای پوشش ضد زنگ استفاده می شود؛ مثلا برای ایجاد پوشش سقف در سقف های تیرچه بلوک و یا تیرچه کرومیت یا در سقف شیروانی، معمولاً از ورق های سینوسی از جنس فولاد گالوانیزه شده استفاده می شود. به ورق های فولادی که سطح آن ها با لایه ای از فلز روی پوشش داده شده است را ورق گالوانیزه می گویند که در برابر خوردگی مقاوم است.

قیمت ورق

ورق سیاه را بر اساس کاربرد در اندازه و ابعاد مشخص تولید می کنند. معمولاً ورق های با ضخامت کم را هم به صورت شیت یا برش خورده و هم به صورت رول تولید می کنند. ورق هایی که به صورت رول از خط تولید خارج و بسته بندی می شوند این قابلیت را دارند که توسط مصرف کننده و با ابزارهای برشکاری مناسب در اندازه های طولی دلخواه برش داده شوند. معمولاً به ورق هایی که بعداً برش داده می شوند، ورق برشی و به ورق هایی که در اندازه های استاندارد تولید و بسته بندی می شوند، ورق فابریک گفته می شود.

در سیات آهن رسان می توانید نمودار قیمت ورق سیاه،  قیمت ورق گالوانیزه، قیمت ورق رنگی، قیمت ورق st52، وزن و قیمت ورق آهن را ببینید. قیمت ورق گیلان قطعاتدر مقایسه با قیمت ورق اکسین st37 و همچنین به نسبت قیمت ورق ساختمانی اندکی با افزایش مواجه بود، قیمت آهن در آهن رسان امروز نشان می داد که قیمت آهن ساختمان سازی در برابر قیمت آهن آلات در بندرعباس کاهش داشت، قیمت لحظه ای آهن و میلگرد، این درحالی است که آهن رسان بازرگانی آهن، سامانه آهن، و ارائه دهنده قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان،را با کیللویی به  قیمت ورق سیاه گیلان، و ذر برابر افزایش کمی که قیمت ورق گالوانیزه، در آهن رسان قیمت ورق گالوانیزه 1 میلیمتر، قیمت ورق st52، به آدرس www.ahanresan.ir قیمت ورق گالوانیزه ۶۰ کاشان، قیمت ورق آهن سفید، قیمت ورق گالوانیزه رنگی، اخبار لحظه ای اهن ملل، استعلام قیمت ورق آهن، قیمت میلگرد سایز 8، نمودار قیمت ورق سیاه آهن رسان، قیمت میلگرد اصفهان درب کارخانه، قیمت اهن، قیمت ورق آهن صنعتی، قیمت ورق آهن 1 میل ahanresan ، نمودار قیمت آهن، قیمت آهن ۱۴، قیمت آهن در مشهد، برای محاسبه قیمت آهن کیلویی، در جهت  قیمت آهن اصفهان، علت افزایش قیمت آهن آلات، قیمت قوطی آهن را از ما بخواهید.

این محصول توسط کارخانه های مختلفی در ایران و خارج از کشور تولید و عرضه می شود. از معروف ترین کارخانه ها و تولیدکنندگان داخل کشور که در تولید انواع ورق فولاد شناخته شده اند می توان به فولاد مبارکه اصفهان، اکسین اهواز، کاویان و یا کارخانه فولاد گیلان اشاره کرد.