انواع میخ فولادی ها و کاربردهای آنها

 

من در طول زندگی خود از میخ فولادی های زیادی برای پروژه های مختلف خانه سازی استفاده کرده ام. انواع میخ فولادی ها و کاربردهای آنها

 

آلومینیوم در مقابل فولاد- مقایسه دو فلز مهم

میخ فولادی ها معمولاً برای اتصال قطعات چوب یا اتصال مواد دیگر به چوب استفاده می شوند. آنها به راحتی چکش خورده و در اثر اصطکاک در آنجا نگه داشته می شوند. بعضی از آنها ساقه های خشن دارند تا بهتر نگه داشته شوند.

 

میخ فولادی ها تنوع بسیار زیادی دارند زیرا از آنها برای اهداف مختلفی استفاده می شود. انواع مختلفی وجود دارد که برای استفاده های تخصصی ساخته شده اند ، اما فقط تعداد کمی از آنها برای ساخت چوب های معمولی استفاده می شود. اینها شامل میخ معمولی ، میخ جعبه ای و میخ فولادی پایانی است. همه در طول و اندازه های مختلف یا قطرهای مختلف موجود است.

سندبلاست چیست؟

انواع معمولی همه منظوره که بیشتر ما از آنها استفاده می کنیم میخ فولادی های معمولی نامیده می شوند و بیشترین استفاده را دارند.

میخ فولادی های تکمیل شده ، که در مبلمان و کابینت استفاده می شوند ، دارای سرهای بسیار کوچکی هستند که در کار تمام شده نشان داده نمی شوند. آنها سرهای بسیار کوچکی دارند و درصورت نامطلوب بودن نشان دادن سر میخ فولادی از آنها استفاده می شود. کوچکترین آنها brads نامیده می شوند و برای بستن قالب های نازک یا صفحات استفاده می شوند. انواع میخ فولادی ها و کاربردهای آنها

 

میخ فولادی های جعبه ای کمی نازک تر از میخ فولادی های معمولی هستند و به همان اندازه محکم نیستند. از آنها برای ساخت سبک استفاده می شود.

انواع دیگر:

فولاد ضد زنگ در معماری مدرن

میخ های بام دار سرهای بسیار بزرگی دارند. از آنها برای میخ زدن زونا یا کاغذ قیر به سقف استفاده می شود. سر بزرگ ، ماده نازک را نگه داشته و از پاره شدن آن جلوگیری می کند.

بعضی از میخ فولادی ها دو سر دارند ، یکی بالاتر از دیگری. میخ فقط تا سر اول رانده می شود. سر بالای میخ فولادی در بالای سطح کار باقی می ماند ، تا بیرون کشیدن میخ فولادی آسان شود. از نوع دو سر برای نگه داشتن داربست و سایر سازه های موقتی استفاده می شود.

میلگرد آجدار ۱۸ کوثر اهواز A3 

بیشتر میخ فولادی ها دارای شکاف یا شیار در نزدیکی سر هستند تا بهتر نگه داشته شوند. بعضی از آنها دارای نخ های پیچ مانند برای نگه داشتن قدرت بیشتر هستند. میخ هایی که به طور خاص سفت شده اند ، طراحی شده برای کشیدن به داخل بتن یا سنگ تراشی ، دارای ساقه های شیاری طولی برای گرفتن محکم هستند. همچنین میخ های مخصوص دو سر برای میخ زدن سازه های موقتی وجود دارد. انواع میخ فولادی ها و کاربردهای آنها

 

 

ماشینکاری با دستگاه CNC

رانندگی میخ فولادی ها

م mostثرترین راه برای رانندگی میخ زدن ضربات آن با یک چکش بر روی سر آن است. هنگام رانندگی به این روش ، احتمال خم شدن یا شکستن آن کمتر است. میخ فولادی ها همیشه باید با زاویه کمی نسبت به دانه چوب رانده شوند تا چوب شکافته نشود. میخ فولادی باید به اندازه کافی محکم باشد و باید به اندازه کافی بلند باشد تا کاملاً به یک تکه چوب نفوذ کند و حداقل نیمی از طول آن به تکه دیگر نفوذ کند. انواع میخ فولادی ها و کاربردهای آنها

 

 

تاریخچه میخ فولادی ها

میخ فولادی ها حداقل 3000 سال است که مورد استفاده قرار می گیرند و در بیشتر مدت آن به صورت جداگانه با جعل فلز و چکش زدن سر ساخته می شدند. ماشین های مدرن ساخت میخ فولادی از دستگاهی ساخته شد که Ezekiel Reed از ماساچوست در سال 1786 اختراع کرد.

نقش فولاد در کشاورزی

میخ فولادی سازی

بیشتر میخ ها توسط ماشین از سیم های فولادی سنگین ساخته می شوند. این ماشین ها می توانند صدها میخ فولادی در دقیقه ایجاد کنند. ابتدا دستگاه سیم را به طول صحیح می برد. سپس یک سر سیم را صاف می کند تا سر ایجاد شود. و سرانجام ، نقطه را در انتهای دیگر قطع می کند.

 

امروزه بیشتر میخ ها از سیم فولادی ساخته می شوند که از قرقره های بزرگ به دستگاهی منتقل می شود که آن را به طول های مختلف میخ فولادی می برد. گیرنده ها قطعه سیم را محکم نگه می دارند در حالی که یک چکش قدرتمند به انتهای برجسته برخورد می کند و آن را صاف می کند تا سر میخ فولادی تشکیل شود. سپس به جلو منتقل می شود و دو چاقو روی آن جمع می شوند و آن را به طول مناسب برش می دهند و نقطه را نشان می دهند. انواع میخ فولادی ها و کاربردهای آنها

 

 

برخی از انواع میخ فولادی ها که میخ فولادی های بریده شده نامیده می شوند ، از ورق های فلزی مهر یا بریده می شوند. اینها مستطیل هستند تا گرد.

 

بیشتر میخ فولادی ها از فولاد ساخته شده اند. میخ های سنگ تراشی ، که روی بتن یا سنگ تراشی استفاده می شوند ، از فولاد سخت شده مخصوص ساخته شده اند. برخی از میخ ها مانند میخ های سقفی ، گالوانیزه هستند. این بدان معنی است که برای جلوگیری از زنگ زدگی آنها با روی پوشانده شده است.

 

میخ فولادی های مورد استفاده در قایق ها باید دارای زنگ زدگی اضافی باشند. آنها معمولاً از برنج یا برنز ساخته می شوند. میخ فولادی های بزرگ سنبله نامیده می شوند و معمولاً بیش از پانزده سانتی متر طول دارند. انواع میخ فولادی ها و کاربردهای آنها

 

10 دلیل استفاده از XRF دستی در خطوط لوله نفت و گاز

این مقاله از نظر دانش نویسنده دقیق و درست است. محتوا فقط برای اطلاع رسانی و سرگرمی است و جایگزین مشاوره شخصی یا مشاوره حرفه ای در امور تجاری ، مالی ، حقوقی یا فنی نمی شود.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *