سندبلاست چیست؟

 

 

 

سندبلاست که به عنوان انفجار ساینده نیز شناخته می شود ، یک فرآیند اتمام سطح است که شامل استفاده از یک دستگاه نیرو گرفته شده – به طور معمول کمپرسور هوا و همچنین یک ماشین ماسه بلاست سندبلاست چیست؟– برای پاشش ذرات ساینده تحت فشار زیاد بر روی یک سطح است. به آن سندبلاست گفته می شود زیرا سطح را با ذرات شن منفجر می کند. وقتی ذرات شن و ماسه به سطح برخورد می کنند ، بافت صاف و یکدستی ایجاد می کنند. در این پست ، شما در مورد این روند تکمیل سطح و نحوه انجام آن بیشتر خواهید آموخت.

اکستروژن ضربه چیست؟

بررسی اجمالی ماسه بلاست

سندبلاست از ویژگی های ساینده شن استفاده می کند و باعث ایجاد سطوح صاف تر با نقص و نقص فیزیکی کمتری می شود. هیچ رازی نیست که شن و ماسه ناهموار و ریز باشد. به دلیل این ویژگی ها ، می تواند مواد اضافی یا ناخواسته موجود در یک سطح را فرسوده کند. به عنوان مثال کاغذ سنباده حاوی ذرات مجزا زیادی از شن و ماسه است. هنگامی که روی سطح مالیده می شود ، شن و ماسه مقداری از مواد لایه بالایی را از بین می برد و در نتیجه بافت صاف تری ایجاد می کند. سندبلاست به همان روش کار می کند ، با این تفاوت که شامل استفاده از شن بسیار تحت فشار است.

 

نحوه انجام سندبلاست

اولین مرحله برای انجام سندبلاست ریختن ماسه در دستگاه سندبلاست است. دستگاه های سندبلاست دارای محفظه ای در بالا هستند که ماسه در آن ریخته می شود. سپس دستگاه سندبلاست به یک کمپرسور هوا معمولی متصل می شود که با فعال شدن ، شن و ماسه را از طریق یک نازل دستی خارج می کند. بسته به تنظیمات ، فشار شن ممکن است از 50 تا 130 پوند بر اینچ مربع (PSI) باشد. سندبلاست چیست؟

آشنایی با 20 نوع فلز قسمت سوم

 

شن و ماسه سپس در سطح سطح “منفجر می شود” ، و به دلیل خاصیت سایشی آن ، شن قادر به ایجاد سطح صاف تر است. به عنوان مثال ، بتن اغلب سندبلاست است. بعد از ریختن بتن و اجازه خشک شدن ، با ماسه بلاست کار می شود. این فرآیند مقداری از مواد اضافی موجود در بتن را از بین می برد ، که در نتیجه آن را نرمتر می کند.

 

Sandblasting vs Shot Blasting: تفاوت چیست؟

سندبلاست فقط یکی از چندین فرایند اتمام سطح نوع انفجار است. انفجار شات نیز وجود دارد که حتی در روان سازی سطوح ناهموار و سفت و سخت نیز مثرتر است. تفاوت بین سندبلاست و انفجار شات دقیقاً چیست؟

مس چقدر حیاتی است؟

با سندبلاست ، شن و ماسه در برابر یک سطح رانده می شود. از طرف دیگر ، با انفجار گلوله ، گلوله های کوچک فلزی یا مهره ها در برابر یک سطح رانده می شوند. گلوله ها یا مهره ها اغلب از فولاد ضد زنگ ، مس ، آلومینیوم یا روی ساخته می شوند. صرف نظر از این ، همه این فلزات از شن سخت ترند ، و باعث می شود كه انفجار شات حتی از نمونه ماسه بلاست آن نیز مثرتر باشد. سندبلاست چیست؟

 

 

برای این پست برچسبی وجود ندارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *