انواع مواد لوله‌کشی

چگونه HDPE با انواع دیگر مواد لوله‌کشی مقایسه می‌شود:

فولاد ضد زنگ در مقابل . HDPE هر دو فولاد گالوانیزه و گالوانیزه مصالح عمومی برای لوله‌ها و اتصالات لوله‌ها هستند . آن‌ها همچنین دو شباهت دارند : آن‌ها هم بادوام و هم ضد خوردگی هستند . بررسی قیمت ورق st52 این‌ها آن‌ها را گزینه‌های مشهور برای تحویل آب ، مانند آبیاری ، می‌سازد .با این حال ، بین این دو ، HDPE سبک‌وزن است چون هنوز هم پلاستیک است . به عبارت دیگر ، ساخت ، حمل و نصب ، کم‌هزینه‌تر است . همچنین زمان و نیروی کار کاربران را نیز حفظ می‌کند . همچنین این امکان وجود دارد که لوله‌های HDPE را که بالای زمین قرار دارند تعمیر کنیم . شما می‌توانید بخش آسیب‌دیده را برید و سپس هر دو طرف را با یک فرآیند به نام ترکیب باسن به هم متصل کنید .وقتی آهن گالوانیزه از سرنوشت مشابهی رنج می‌برد، بهتر است آن را جایگزین کنیم چون آسیب نیز می‌تواند لایه روی را از بین ببرد که باعث زنگ زدن آن می‌شود . در عوض ، کار کردن با لوله‌های فولادی گالوانیزه از یک HDPE در دراز مدت ممکن است گران‌تر باشد.

آشنایی با انواع سیستم لوله کشی | شرکت تاسیسات مردانی

HDPEوانواع دیگر مواد لوله‌کشی

پی وی سی در مقابل PVC PVC برای کلرید polyvinyl است و مانند HDPE یک نوع پلاستیک است . در مقایسه با دیگر انواع vinyl ، این شاید قوی‌ترین باشد . به همین دلیل است که یک ماده شناخته‌شده برای لوله‌ها و اتصالات لوله‌ها وجود دارد .یکی از فواید متمایز PVC ، آن است که از فولاد گالوانیزه و گاهی در برابر HDPE استفاده شود . همچنین ممکن است قادر به زیر آب رفتن این ماده در زیر آب باشید .در همین حال ، HDPE احتمال بیشتری دارد که ضربه بهتر را تحمل کند ، انواع فولاد سازه ای که به این معنی است که می‌تواند با استرس بیشتری مقابله کند . همچنین می‌تواند با گرما مقابله کند که به همین دلیل است که اتصالات لوله‌های HDPE نیز می‌تواند در سیستم‌های فشرده‌سازی مورد استفاده قرار گیرد .HDPE تمایل دارد رشد باکتری را ترویج کند , اگر چه انواع دیگر سیستم‌های لوله‌کشی مثل PVC می‌توانند آن را تجربه کنند . با نظارت درست , احتمالات کم و کم هستند . اما این چالش تبدیل مس به یک جایگزین جذاب می‌شود .

مس و HDPE :

مس به مدت صدها سال ، یک منبع لوله بوده و به زمان‌های مصریان بازگشته است . به عبارت دیگر ، این یک امتحان امتحان شده و آزمایش شده‌است . از رشد میکروبی جلوگیری می‌کند ، آشنایی با انواع نبشی و قیمت آن بنابراین برخی هنوز از آن برای تحویل آب قابل‌شرب استفاده می‌کنند .با این حال ، این یکی آزاد نیست . وقتی شروع به زنگ زدن می‌کند ، می‌تواند به منبع آب وارد شود و آن را آلوده کند . علاوه بر این ، شما ممکن است مجبور باشید برای حداقل ۳۰ ثانیه آب را به مدت ۳۰ ثانیه قبل از نوشیدن آن به طور رایگان اجرا کنید.

زیرا لیچینگ می‌تواند زمانی اتفاق بیفتد که آب بی‌کار باقی بماند . این یه هدر دادن آب و تلاش است .هیچ ماده کاملی برای لوله‌ها و اتصالات لوله‌ها وجود ندارد . هر یک مزایا و معایب خود را دارد ، اما پس از بررسی عواملی که برای شما اهمیت دارد ، یک مساله انتخاب است . اگر یک چیز واضح وجود داشته باشد این حقیقت است که HDPE می‌تواند برخی از مواد دیگر لوله را به خوبی مبارزه کند .

لوله‌کشی PVC :

که انتخاب خوب و کم‌هزینه برای بسیاری ازپروژه‌های لوله‌کشی است. نصب، با استفاده از روش‌های مختلف برای اتصال، مانند گیره، کوپلینگ های مکانیکی، یا جوش حلال بسیار آسان است. خطوط بیرونی PVC را می‌توان به خاک سپرد، هر چند ممکن است به مراقبت بیشتری برای جلوگیری از فروپاشی نیاز داشته باشند. آلومینیوم در مقابل فولاد- مقایسه دو فلز مهم اشکال اصلی استفاده از piping PVC این است که نمی‌تواند در برابر دماهای بالا مقاومت کند. این به این معنی است که شما نمی‌توانید از آن برای خطوط آب‌گرم استفاده کنید.

و برای آب آشامیدنی که به خاطر تخریب گرما در پلاستیک مجاز نیست، مجاز نیست.لوله CPVC تمام فواید لوله PVC را دارد به اضافه کلرین اضافه شده مقاومت گرمایی بیشتری را به آن می‌دهد. هاش سنگین ۳۰ ذوب آهن آن هم چنین برای آب آشامیدنی در نظر گرفته می‌شود و انعطاف‌پذیر است، مقاوم به آتش است و به خوبی عایق شده‌است تا از اتلاف انرژی برای آب داغ و یا سرد جلوگیری شود.لوله بخاری در برابر گرمای زیاد مقاومت می‌کند و معمولاً برای سیستم‌های گرمایش آب داغ و خطوط آب آشامیدنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. rebarدرایالات‌متحده آمریکابا این حال نمی‌توان به طور مستقیم به یک بخاری آب‌گرم متصل شد و به یک لوله کوتاه از لوله مسی که در بین آن‌ها قرار دارد نیاز دارد. آن بسیار انعطاف‌پذیر است, بنابراین می‌تواند به راحتی از طریق دیوارها و گوشه‌های آن نصب شود. PEX به مدت چند دهه طول می‌کشد و دمای انجماد به خوبی منجمد می‌شود و به دلیل انجماد آب و ذوب شدن آب در خطوط مقاومت می‌کند.از لحاظ تاریخی , piping از برنج , مس , چدن و یا برخی فلز دیگر ساخته شده‌است .

آلیاژبرنج و مس

مقاومت در برابر خوردگی را دارند , که آن‌ها را انتخاب‌های بسیار خوبی می‌سازد , اما حتی آن‌ها مشکلاتی را در زمان شروع لوله‌ها در طول چند دهه , و اغلب به خاطر سرب و the که برای اتصال آن‌ها به کار می‌رود , دیده‌اند .یکی از پرکاربردترین مواد مورد استفاده در زمین ، فولاد ، مقاومت ، استحکام و دوام ، استحکام و استحکام برجسته‌ای را فراهم می‌کند . این یک راه‌حل چند منظوره و مقرون‌به‌صرفه برای لوله‌کشی آب / فاضلاب و سیستم‌های لوله‌کشی است .

 

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 لوله برنج :

با این که لوله‌کشی برنج ماده‌ای قدیمی‌تر است , اما امروزه از آن برای تامین آب و خطوط زه‌کشی و همچنین خطوط گاز استفاده می‌شود . برنج , آلیاژی از مس و روی بسیار مقاوم به خوردگی است و تا زمانی که یک آلیاژ برنج بدون سرب انتخاب شود , باید برای آب آشامیدنی سالم باشد . از آنجا که این یک فلز نسبتا ً نرم است , لوله / لوله برنجی را می‌توان با آب‌بندی محکم و جلوگیری از نشت نصب کرد .قیمت تیرآهن عریض در مشهد تامین فلز صنعتی ۳۰۴ لوله فولادی ضد زنگ و همچنین لوله برنجی و مس و لوله گالوانیزه که پوشیده شده و uncoated می‌باشد را حمل می‌کند . قیمت تیرآهن فایکو در تهران ما محصولات لوله فولادی را در دامنه قطر و طول استاندارد ، از جمله قطر از ۱ / ۴ – در نظر می‌گیریم .تا ۶ اینچ . و طول آن تا ۲۱ فوت می‌رسد . برای برآورده کردن نیازمندی‌های خاص خود از خدمات به طول کوتاه استفاده کنید .با هر کدام از شش مکان ما در کالیفرنیا و آریزونا توقف کنید تا فهرست موجودی خود را چک کنید ، یا از یک نقل‌قول برای درخواست خود درخواست کنید .