برش لیزری فولاد ضد زنگ در مقابل برش پلاسما

روش های زیادی برای برش فولاد ضد زنگ وجود دارد. برش لیزری و برش پلاسما در تولید مدرن فولاد روشهای استانداردی است. به دلیل مزایای مختلف هر دو مکان دارند.برش لیزری فولاد ضد زنگ در مقابل برش پلاسما

قیمت تیرآهن فایکو در تهران

 

 

 

 

 

مبانی فناوری برش لیزر

قیمت میلگرد در مشهد

فناوری برش لیزری ما از پرتوهای لیزر بسیار پرانرژی و دقیق متمرکز برای برش با دقت باورنکردنی با حداقل ضایعات موجود در مواد استفاده می کند. از آنجا که ماهیت حرارتی فناوری لیزر در ضخامت های خاصی از فولاد ضد زنگ محدودیت هایی دارد ، برای ورق هایی که ضخامت آنها تقریباً بیشتر از 25 تا 35 میلی متر است ، از برش لیزری استفاده نمی کنیم.در حالی که برش لیزری در ابتدا گرانتر است ، حداقل هدر رفت مواد باعث می شود که در نهایت مقرون به صرفه و کارآمدتر از سایر فناوری ها باشد. نتیجه نهایی خطوط تمیز و دقیق با جوشکاری مهره های تقریباً نامرئی است.

شناخت آهن و قیمت انواع آن

مبانی برش پلاسما

در برش پلاسما از گاز بی اثر مانند آرگون ، هیدروژن یا هوای فروشگاه استفاده می شود. این گاز همراه با یک قوس الکتریکی با فشار بسیار زیاد از یک نازل خوب عبور می کند. در نتیجه یک جت پلاسما باعث برش فولاد می شود. دمای بالا در نتیجه تماس با فلزات رسانای خاص است. این فرآیند به سرعت مواد تبخیری را قطع و جابجا می کند.برش پلاسما برای ضخامت های بزرگتر از فولاد ضد زنگ ایده آل است. با این حال ، دقت برش کمتر از برش های لیزری است. این برای یک محصول نهایی که به دقت کمتری با هزینه اولیه کمتری نیاز دارد خوب است. برای کاربردهای معمول جوشکاری مناسب است.برش لیزری فولاد ضد زنگ در مقابل برش پلاسما

قیمت تیرآهن عریض در مشهد

انواع فولاد ضد زنگ در رابطه با برش لیزری

حداقل چهار نوع مختلف از فولاد ضد زنگ وجود دارد. برخی واقعاً به خوبی به فناوری برش لیزری وام می دهند ، در حالی که برخی دیگر برای برش پلاسما مناسب ترند.

فولاد ضد زنگ آستنیتی

فولاد ضد زنگ آستنیتی یکی از فولادهای متداول در صنعت ساخت و ساز است. با ترکیب نیتروژن ، نیکل و منگنز ، ساختار فولاد ضد زنگ آستنیتی مانند فولاد معمولی است. با این حال ، شکل گیری و جوشکاری آن آسان تر است. ضد زنگ آستنیتی سخت شدن بدون استفاده از گرما اتفاق می افتد ، با این وجود ماده ای با مقاومت بسیار بالا است. از این رو ، فولاد ضد زنگ آستنیتی برای فناوری برش لیزری ایده آل است.

فولاد ضد زنگ فریتیک

قیمت ورق سیاه امروز

فولاد ضد زنگ فریتیک آلیاژی است که شامل کروم و کربن است. این فولاد به خوبی به بخشهای نازک تر با جوشکاری کمتر یا بدون جوشکاری وصل می شود. این امر آن را برای برش لیزری مناسب می کند. فولاد ضد زنگ فریتیک در برابر ترک خوردگی در برابر تنش بسیار مقاوم است.

میلگرد آجدار ۱۸ ابرکوه A2

فولاد ضد زنگ مارتنزیتی

فولاد ضد زنگ مارتنزیتی بیشترین شباهت را به فولاد ضد زنگ فریتی دارد که دارای کروم و کربن است و این آلیاژ را تشکیل می دهد. می توان فولاد ضد زنگ مارتنزیتی را تعدیل و سخت کرد. این یک نوع مغناطیسی از فولاد با شکل پذیری کمتر در نظر گرفته شده است. این ماده اغلب در کاربردهایی که به فلزات ورق و ورق نیاز دارند مورد استفاده قرار می گیرد.برش لیزری فولاد ضد زنگ در مقابل برش پلاسما

فولاد ضد زنگ دوبلکس

فولاد ضد زنگ دوبلکس ترکیبی از فلزات فریتی و آستنیتی است. قدرت آن از هر یک از اینها به خودی خود بالاتر است. Duplex همچنین در برابر ترک خوردگی در برابر تنش مقاوم است. همچنین مغناطیسی است و به خوبی به جوشکاری کمک می کند. این یک فولاد است که هنگام برش با استفاده از فناوری لیزر رفتار خوبی دارد.

آشنایی با لوله و قیمت مدل های آن

مزایای استفاده از فولادهای ضد زنگ برش لیزری در صنایع خاص

با استفاده از محصولات فولادی برش لیزری ، ما قادر به ارائه پروفیل های دقیق برای انواع صنایع هستیم که برش دقیق و جوشکاری میکرو مهره در آنها ترجیح داده می شود. در اینجا چند مورد از آن برنامه ها آورده شده است.برش لیزری فولاد ضد زنگ در مقابل برش پلاسما

قیمت ورق گالوانیزه

صنعت انرژی هسته ای

در دهه 1970 و 1980 ، فولاد کربن ماده معمولی برای ساخت نیروگاه های هسته ای بود. امروزه بسیاری از این گیاهان نیاز به ترمیم با مواد خورنده کمتری دارند. بنابراین ، بسیاری از ساختارهای کربن در حال ترمیم یا جایگزینی با فولاد ضد زنگ ذوب شده لیزر 316 / L هستند. یکی از بزرگترین پروژه های ما تعمیر نیروگاه هسته ای فلوریدا جنوبی بود که در معرض خوردگی آب و هوای مرطوب قرار داشت.

صنایع دریایی

فولاد ضد زنگ یک مسابقه عالی برای صنایع دریایی است که در آن مقاومت در برابر خوردگی ضروری است ، به ویژه در ساخت تجهیزات بالابر و سوار شدن برای صنایع دستی بزرگ و کوچک دریایی. به عنوان مثال ساخت جرثقیل های دریایی به موادی نیاز دارد که بتوانند در برابر آسیب های مضر آب شور ، رطوبت و اختلاف دما مقاومت کنند. فولاد ضد زنگ دوبلکس نسبت به سایر فولادهای ضد زنگ مقاومت تسلیم بالاتر و مقاومت در برابر خوردگی بهتری دارد. بنابراین پروفیل های ذوب شده لیزری سفارشی ساخته شده از فولاد ضد زنگ دوبلکس برای صنعت دریایی مناسب است.برش لیزری فولاد ضد زنگ در مقابل برش پلاسما

قیمت ورق گالوانیزه

فولاد سازه ای در معرض دید معماری

هیچ رازی نیست که معماران و مهندسان با زیبایی و کارایی استفاده از فولاد سازه ای با معماری در معرض دید (AESS) علاقه مند شوند. فولاد ضد زنگ به دلیل مقاومت در برابر خوردگی ، اتمام سطح تصفیه شده ، کارایی ، مقاومت ، کیفیت بهداشتی و نگهداری کم محصول انتخابی است. اشکال و پروفیل های ذوب شده با لیزر به دلیل خطوط تمیز مورد توجه خاص طراحان است.

و جوشهای تقریباً نامرئی. طراحان ، از جمله هنرمندان ، واقعاً از زیبایی و دوام مواد استقبال می کنند.

شکل ها و پروفایل های موجود

اجزای پردازش شده با لیزر دارای لبه های دقیقاً مشخص شده و شعاع کوچک هستند. نتیجه برش لیزری در قطعاتی است که برای عملکرد بهینه و کاملاً زیبا جوش داده شده اند. بنابراین اغلب می توان آنها را در برنامه های در معرض دید مشاهده کرد. فولاد ضد زنگ هم در پروفیل های استاندارد و هم در اشکال خاص سفارشی شده با این روش تولید موجود است. برخی از این موارد عبارتند از:

همه اینها را می توان با جزئیات در کاتالوگ محصولات آنلاین ما مشاهده کرد.

چرا برش لیزری را انتخاب کنید؟

Stainless Struktural محصولات متنوعی را تولید می کند که با استفاده از روش ها و فناوری های مختلف تولید شده اند. فرآیند تولید لیزر ما منجر به اجزای بسیار ضد تصفیه فولاد ضد زنگ مناسب برای استفاده در صنایع مختلف می شود. این فرآیند به دلیل کارآیی و قابلیت های بی حد و حصر محبوب ترین ما است.برش لیزری فولاد ضد زنگ در مقابل برش پلاسما

محاسبه قیمت ورق A516

پروفیل ها می توانند از ضخامت های مختلفی برخوردار باشند و در گریدهای مختلف مواد ذوب شده در یک بخش موجود است. یکی دیگر از مزایای آن این است که پروفیل های برش لیزر و ذوب شده ترجیحاً سطح بهتری دارند. بخشهای ذوب شده لیزر ما برای اطمینان از خطوط دقیق و تمیز محصولات نهایی ، فرآیند کنترل دقیق کیفیت را طی می کنند.لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات جهانی ما ، از جمله فناوری برش لیزری و مشخصات موجود ، با ما تماس بگیرید.

فولاد ضد زنگ چیست