قیمت ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه چیست: قیمت ورق گالوانیزه چگونه به دست می آیند. به ورق‌های فولادی که سطحان ها از فلز روی پوشانده شده است را ورق گالوانیزه می گویند. در این نوشته به معرفی این محصول می پردازیم و در مرود نحوه محاسبه وزن و قیمت ورق توضیحاتی ارائه می دهیم.

لیست آخرین قیمت ورق گالوانیزه | فروشگاه اینترنتی شهر آهن

وزن ورق گالوانیزه

برای محاسبه کردن وزن فلزات آهنی مانند فلز قیمت ورق یک فرمول استاندارد وجود دارد که ببا در نظر گرفتن ابعاد ورق، وزن ورق و… می‌توانیم وزن و ضخامت محصول مورد نظر را به دست آوریم در این مقاله به طور مفصل می‌خواهیم درمورد روش حساب کردن وزن ورق گالوانیزه بپردازیم.

قیمت روز ورق گالوانیزه در مشهد

ورق گالوانیزه مشهد در آدرس https://ahanresan.ir/galvanize-sheet/ ورق گالوانیزه رنگی انواع ورق گالوانیزه قیمت ورق گالوانیزه 6 متری قیمت ورق گالوانیزه شیروانی ورق گالوانیزه 50 ورق گالوانیزه ارزان قیمت ورق گالوانیزه سقفی Related searches زنگ زدن ورق گالوانیزه قیمت رنگ مخصوص ورق گالوانیزه اهن رسان رنگ گالوانیزه گرم رنگ آمیزی ورق گالوانیز رنگ کوره ای ورق گالوانیزه اسپری رنگ گالوانیزه بهترین رنگ ورق شیروانی ورق گالوانیزه رنگی قیمت ورق گالوانیزه 1 میلیمتر قیمت ورق گالوانیزه 6 متری ورق گالوانیزه ارزان قیمت ورق گالوانیزه شیروانی ورق گالوانیزه اصفهانقیمت ورق گالوانیزه برای کابینت ورق گالوانیزه 50 قیمت ورق گالوانیزه برای کابینت قیمت ورق گالوانیزه 6 متری ورق گالوانیزه ارزان قیمت ورق گالوانیزه شیروانی ورق گالوانیزه اصفهان قیمت ورق گالوانیزه 1 میلیمتر ورق گالوانیزه قیمت ورق گالوانیزه رنگی در مشهد موجود است.

فلز ورق گالوانیزه را شرح دهید

فلز ورق گاوانیزه به علت دارا بودن خواص مطلوب و مختص خود مانند داشتن خاصیت مقاومت در برابر خوردگی و سختی در سطح و دیگر مزیت‌هایی که در این ورق وجود دارد جز علایق معماران و فعالان در صنعت آهن آلات است که به طور گسترده در صنایع مختلف استفاده می‌شود. قیمت ورق گالوانیزه ازجمله صنایعی که از ورق گالوانیزه به طور گسترده استفاده می‌کنند می‌توان:

و …. نام برد.

روش‌های تولیدی ورق گالوانیزه:

  1. تولید ورق به صورت پیوسته
  2. تولید ورق به روش گالولنیزه عمومی

برای مثال یک خط مدرن گاوانیزه ورق به صورت پیوسته به روش حوضچه داغ (روی) تولید می‌گردد که در این روش سرعت ماکزیمم حدود 180 متر در دقیقه کار می‌کند و در تولید سالیانه تا میزان 500000 تن ورق گالوانیزه می‌باشد. به طور متوسط در تولید ورق گاوانیزه در سال بالغ بر 238000 تن در سال می‌باشد. امروزه و با پیشرفت جوامع و تکنولوژی صنعت فولاد به یک صنعت کامل و پیشرفته تبدیل شده است و تکنولوژی و تولیدات در این صنعت رشد چشمگیری را داشته است.

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 

 نکته: امروزه مصرف جهانی روی در حدود 9.731 میلیون تن می‌باشد که این میزان استفاده از ماده روی در تهیه ورق گاوانیزه بیشترین نقش را داشته است. قیمت ورق گالوانیزه

فرمول محاسبه نمودن وزن ورق گالوانیزه

در روش اول اصولی و استاندارد محاسبه وزن ورق از فرمول زیر استفاده می‌شود:

طول ورق (متر) * عرض ورق (میلی متر) * ضخامت ورق (میلی متر) * عدد چگالی آهن / 1000

در روش دوم نیز برای به دست آوردن اطلاعات ورق گالوانیزه به جدول وزن ورق مراجعه می‌کنند که در این جدول امکان این وجود دارد که با درنظر گرفتن ضخامت ورق مورد نظر وزن آن را مطابق با عرض مد نظر خود مشاهده کنید. نکته‌ای که در اینجه بیان می‌شود این است که قیمت انواع ورق فولادی در بازار با در نظرگرفتن وزن آن تعیین می‌شود.

راهنمای استفاده از جدول وزن ورق گالوانیزه

همان طور که در پاراگراف‌های قبل نیز گفته شد ما می تواینم با در نظر گرفتن:

به طور کلی در جدول وزن ورق گالوانیزه اساس و پارامتر بر پایه ضخامت (T) دسته بندی می‌گردد. قیمت ورق گالوانیزه و ضخامت ورق از میزان ضخامت فولاد تشکیل دهنده آن گرفته شده است که با در نظر گرفتن ضخامت ورق و سایر موارد قابل توجه مانند پارامترها موجو درجدول می‌توان به وزن ورق گالوانیزه دست پیدا کرد.

عرض ورق را قسمت کوچک‌تر ورق می‌نامند که به نسب طول دارای ابعاد کمتری است. در بازار فلزات آهنی ورق‌هایی که در بازار موجوداست به صورت یکنواخت می‌باشند و عرض آن‌ها معمولاً در ضخامت‌های (1.25، 1.5 و 2 متر) یافت می‌شود.

طول ورق که در مجوع پارامتری بزرگ‌تری در محاسبه وزن ورق به حساب می‌آید را با حرف انگلیسی (L) نمایش می‌دهند که به نسبت عرض ابعاد بیشتری را دارد. و برحسب متر محاسبه می‌گردد.

روش‌ها دیگر محاسبه وزن ورق گالوانیزه

ازجمله روش‌هایی که می‌توان برای محاسه وزن ورق گالوانیزه به آن اشاره کرد:

  1. استفاده از نرم افزارهای مهندسی می‌باشد

با درنظر گرفتن این که در محاسبه وزن آهن آلات به روش سنتی مانند روش دستی ممکن است خطا وجود داشته باشد استفاده از نرم افزارهای مهندسی دقیق‌تر و با اطمینان خاطر انجام می‌گیرد. نرم افزارهای مهندسی موجود که در محاسبه وزن انواع آهن آلات مانند ورق با وارد کردن مقادیر لازم مانند ابعاد ورق و.. در سریع‌ترین زمان ممکن وزن دقیق ورق را محاسبه کرد. قیمت ورق گالوانیزه