روش کاشت میلگرد

در کشورهای مختلف از میله فولادی در مصارف  ساختمانی و صنعتی زیادی استفاده می شود  به همین  علت این فلز در ابعاد و استاندارد های متنوعی تولید می گردد. که هر طبقه بندی دارای خواص مکانیکی و فولادی مشخصی می باشد در کشور ایران  کارخانه معروف آهن آنلاین  از استاندارد روسیه برای تولید میله های فولادی خود استفاده می کند و این محصولات را در قطر های 40 میلی متری تولید  می کند.

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

  

انواع میل گرد و مشخصات مکانیکی

به طور عمده میلگرد بیشتر در صنعت بتن  و بتن  ریزی کاربرد دارد و دارای مشخصه های فولادی به شرح  ذیل می باشد :

این سبک  میل گردها  تنش جاری آهن پرایس بالغ بر 2300 کیلو گرم برسانتی متر مربع را دارند  و تنش گسیختگی 3800 کیلو گرم برسانتی متر مربع و میزان تغییر شکل نسبی پلاستیکی در زمان  گسیختگی 25 درصد به عنوان میل گرد نرم شناخته می شود  و  به طور عمده صاف و بدون  آج  می باشد  این میل گرد ها برای آهنگری و تغییر شکل و  همچنین انجام  عملیات جوشکاری مناسب می باشد  و به عنوان  یک  میل گرد داکتیل شناخته می شود.

این سبک  میل گردها دارای تنش جاری 3000 کیلوگرم  برسانتی متر مربع است که تنش گسیختگی 5000 کیلوگرم برسانتی متر مربع و تغییر شکل نسبی پلاستیکی در زمان گسیختگی را دارد  که  19 درصد به عنوان میلگرد  نیمه خشک  یا ترد  و نیمه نرم نیز شناخته می شود و به صورت آجدار و آج فنری شکل می باشند.  این میل گرد ها در عملیات های ساختمانی به خصوص خاموت زنی مناسب می باشد اما انجام عملیات جوشکاری روی آن میسر نمی باشد و  توصیه نمی گردد.

این سبک  میل گرد دارای تنش جاری 4000 کیلوگرم  بر سانتی متر مربع آهن پخش که میزان  تنش گسیختگی آن 6000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع است  و تغییر شکل نسبی و پلاستیکی در زمان گسیختگی 14 درصد  است که در دسته میل گرد های ترد و خشک قرار می گیرد و مناسب برای عملیات سیویل صنعتی و ساختمانی می باشد که  به صورت  آجدار و جناقی تولید می گردد  این سبک  میلگردها  برای آهنگری و تغییر شکل های فراوان فراوان با زوایای تند مناسب نبوده و همچنین به هیچ وجه عملیات جوشکاری بر روی آن مجاز نمی باشد.

این سبک میل گردها دارای آج دوکی شکل می باشد  که مطابق استاندارد شماره 3132سازمان سازمان میلی استاندارد ایران در 4 گرید :

موجود می باشد.

کاشت میلگرد و آرماتور در بتن | مقاوم سازی افزیر

نکته :  میل گرد های آج 520 و 500 از نوع  آجدار مرکب می باشد. آج های عرضی و  دوکی شکل مانند  در 2 طرف آج طولی به صورت چهارنیم  مارپیچ  به شکل هفت و هشت  و با زاویه 35 درجه تا 75 درجه می باشد. حداقل مقاومت کششی 520 مگاپاسکال و شکل پذیری حداقل 18% را برای این گرید از محصولات خود تضمین مینماید. استفاده از میل گرد A4 با تنش تسلیم 500 و520 مگاپاسکال،به ترتیب به عنوان میل گردهای آج 500 وآج 520 خوانده می شود. بتن آرمه، به جز دیوارهای برشی ویژه و قاب های خمشی ویژه، در صورت دارا بودن شرایط زیر صحیح می باشد. میل گرد دارای آج های عرضی دوکی شکل در دو طرف آج طولی بوده داشته باشد.شکل پذیری میل گرد حداقل در حد مورد انتظار برای قیمت میلگرد A3 مرکز آهن باشد، به طوری که میزان ازدیاد طول نسبی آن در طولی معادل 5 برابر قطر، حداقل 16% باشد.در تولید میل گرد، از شمش با کربن بالا استفاده نشود. روش تولید میل گرد، تکنولوژی ترمکس بوده وکربن معادل (CE) میلگرد، حداکثر 5/0 باشد.کارخانه تولید کننده میل گرد، گواهی سازمان ملی استاندارد را برای تولید میل گرد های آج 500 وآج 520 اخذ نموده ونشان کارخانه و رده میل گرد را بر آن حک کرده باشد.

شکل ظاهری میلگرد های A2 و A3

در هنگام طراحی پی میل گرد  طولی A3   و عرضی A2  استفاده می گردد که یکی از راه های شناسایی شکل آج می باشد در میل گرد های A3 آج ها به صورت ضربدری قرار می گیرند  اما در نوع دوم به صورت منفرد  هستند  در میل گرد نوع  دوم  آج ها  به صورت موازی هستند اما  در نوع سوم  به صورت هفت و هشت قرار دارند.

انواع میلگرد

روش کاشت میلگرد  آموزش تصویری کاشت میلگرد کاشت انواع میلگرد ضوابط کاشت میلگرد در بتن قیمت کاشت میلگرد در بتن کاشت میلگرد در فهرست بها نحوه کاشت میلگرد در ستون عمق کاشت میلگرد در فونداسیون جدول کاشت میلگرد این فلیم های آموزشی در وب سایت آهن رسان بارگذاری شده است. روش کاشت انواع میلگرد مقاوم سازی با کاشت میلگرد جدول کاشت میلگرد هیلتی و محاسبه چسب کاشت میلگرد میلگرد داخل بتن دستگاه کاشت میلگرد اتصال صفحه فلزی به بتن کاشت پلیت در بتن و  عمق کاشت میلگرد در فونداسیون در نشانی اینترنتی ahanresan  بارگذاری شده است.  آموزش تصویری کاشت میلگرد جدول کاشت میلگرد ونحوه کاشت میلگرد در بتن قیمت کاشت میلگرد در بتن هزینه چسب کاشت میلگرد جدول کاشت میلگرد هیلتی در کانال واتساپ کمپانی آهن رسان گذاشته شده است. کاشت انواع پلیت در بتن و وجود دستگاه کاشت میلگرد در میلگرد داخل بتنمحاسبه چسب کاشت میلگرد مقاوم سازی با کاشت میلگرد طریقه کاشت بولت را ازپیج اینستاگرام آهن رسان دنبال کنید. کاشت میلگرد در ستون کاشت میلگرد در فهرست بها عمق کاشت میلگرد در فونداسیون نحوه کاشت میلگرد در بتن آموزش تصویری کاشت میلگرد معایب کاشت میلگرد کاشت انواع میلگرد قیمت کاشت میلگرد در بتن را با آهن رسان آموزش ببینید. شرکت های آهنی  که فروش  فروش عمده میلگرد اصفهان قیمت روز آهن 14 اصفهان در بیرجند قیمت آهن آلات هاشمی اصفهان قیمت میلگرد در بنگاه اصفهان اتحادیه آهن فروشان را با آهن رسان پیگیری کنید.

میل گرد چیست

میله فولادی گرد  یا همان آرماتور فولادی در بتن برای جبران مقاومت  کششی پایین  بتن  مورد استفاده قرار می گیرد  فولادی که به این منظور در سازه های بتن  آرمه به کار برده می شود به  شکل سیم  یا می لگرد  می باشد  و فولادی میل گرد  نامیده می شود .