نکاتی هنگام خرید فلز

هنگام خرید فلزات و آلیاژهای خدمات و برنامه های با دمای بالا به دنبال چه مواردی باشید

اگر مشاغل شما با آلیاژهایی در محیط گرم کار می کند ، انتخاب آلیاژهای مناسب برای سرویس دمای بالا گیج کننده است. از این گذشته  در کار در دمای شدید چیزی به نام یکنواختی وجود ندارد. آشنایی با لوله و قیمت مدل های آن آلیاژ مورد نیاز شما به عملکرد فلز بستگی خواهد داشت. در اینجا تجزیه و تحلیل برخی از مقاوم ترین در برابر حرارت فلزات و آلیاژهای جهان و همچنین سایر عواملی است که باید قبل از خرید در نظر بگیرید.نکاتی هنگام خرید فلز

نکاتی برای خرید ورق‌های فولادی - ایسنا

آلیاژ مقاوم در برابر حرارت چیست

آلیاژهای مقاوم در برابر حرارت آلیاژهایی هستند که در دماهای بالا عملکرد خوبی دارند ، به این معنی که در دمای بالا مقاومت در برابر خزش و مقاومت بالایی دارند. سطح مقاومت در برابر حرارت این آلیاژها توسط دو ویژگی فیزیکی ، یعنی ساختار آلیاژ و مقاومت پیوندهای بین اتمی درون آن ، تأیید می شود. قیمت پروفیل ساختار مورد نیاز برای آلیاژ تصفیه بالا معمولاً با عملیات حرارتی بدست می آید.ما آلیاژهای مقاوم در برابر گرما را به سه دسته تقسیم می کنیم: آلیاژهایی که تحت تنش گرمایی کمی قرار دارند.

(ثانیه تا دقیقه) ، آلیاژهایی که تحت تنش گرمایی متوسطی قرار دارند4 نوع فولاد  (ساعت ها یا صدها ساعت) ، آلیاژهایی که تحت حرارت قرار می گیرند استرس برای مدت زمان طولانی (هزاران ساعت). آلیاژی که برای مقاومت در برابر گرمای هزاران ساعت طراحی شده باشد نیاز به موارد مختلفی دارد.

آلیاژهای مقاوم در برابر گرما بر اساس پایه آنها طبقه بندی می شوند که می توانند نیکل ، آهن ، تیتانیوم ، بریلیوم و سایر فلزات باشند. فلزات و آلیاژهایی که می توانند در برابر دمای بالا مقاومت کنند

تیتانیوم یک فلز انتقالی براق است که به رنگ نقره ای است.قیمت ورق گالوانیزه این دارای چگالی کم ، مقاومت بالا و مقاومت در برابر حرارت است. آلیاژهای تیتانیوم در برابر خوردگی ، مواد شیمیایی و گرما مقاوم هستند و می توانند دمای 600 درجه به علاوه را تحمل کنند.

همچنین قابل جوشکاری است و از قابلیت ساخت و کارایی خوبی در کاربردهای صنعتی به چالش کشیدن برخوردار است.آشنایی با انواع نبشی و قیمت آن مصارف معمول آلیاژهای تیتانیوم ، هواپیما ، موشک و موشک است که مقاومت در برابر حرارت در آنها حیاتی است.

تنگستن یک فلز استیل خاکستری یا سفید نقره ای است که دارای سطح سختی بالا ، نقطه ذوب زیاد و مقاومت در برابر فرسایش هوا در دمای اتاق است.تیرآهن هاش چیست به عنوان یک فلز نسوز ، مقاومت بالایی در برابر گرما و نقطه ذوب زیاد دارد.

تنگستن می تواند به عنوان فلز پایه برای آلیاژ یا عنصر پشتیبانی استفاده شود.میلگرد آجدار ۲۵ ابرکوه A2  از تنگستن معمولاً در آسترهای احتراق ، اجزای اگزوز توربین ، بخاری کابین هواپیما ، کانال انتقال ، کوره های صنعتی استفاده می شود.نکاتی هنگام خرید فلز

فولاد ضد زنگ

فولاد ضد زنگ یک آلیاژ فلز است که شامل یک پایه آهن ، 11٪ یا بیشتر کروم و همچنین فلزات دیگر مانند مولیبدن و نیکل است. آلیاژهای فولاد ضد زنگ به دلیل مقاومت در برابر خوردگی و گرما شناخته شده اند ،قیمت تیرآهن عریض در مشهد که آنها را برای استفاده در صنایع هوا فضا ، خودرو و ساختمان و همچنین قطعات خاص مانند مخازن تحت فشار ، توربین های بخار ، دیگهای بخار و سیستم های لوله کشی ایده آل می کند.

مولیبدن یک عنصر فلزی نسوز است که کاربیدهای سخت و پایدار تشکیل می دهد که باعث افزایش سختی ، مقاومت ، مقاومت و مقاومت در برابر سایش و خوردگی می شود. قیمت میلگرد در مشهد مولیبدن معمولاً به عنوان آلیاژ فلز با درجه حرارت بالا در فولاد ، چدن و ​​آلیاژهای فوق العاده در صنایع نظامی و دفاعی ، فروشگاه های نیمه هادی و ماشین آلات ویژه استفاده می شود.

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 

نیکل یک فلز براق و سفید نقره ای با رنگ طلایی است. انعطاف پذیر ، شکل پذیر و دارای مقاومت و مقاومت در برابر خوردگی برتر است. نیکل معمولاً در فولاد ضد زنگ و سایر آلیاژها برای استحکام آنها استفاده می شود.آشنایی با لوله و قیمت مدل های آن آلیاژهای نیکل در توربین های گازی ، تولید نیرو ، هواپیما  مهندسی ویژه و الکترونیک استفاده می شود.

تانتالوم فلزی براق و نقره ای است که هنگام خلوص نرم است.قیمت تیرآهن فایکو در تهران به دلیل یک فیلم اکسید شده روی سطح آن ، در برابر خوردگی تقریباً مقاوم است. تانتالیم به ویژه در کاربردهای دمای بالا در موتورهای هواپیما و همچنین وسایل الکترونیکی بسیار مفید است.نکاتی هنگام خرید فلز