پوشش پودری چیست

پوشش پودری را بشناسید

پوشش دادن یک فلز یک روش محبوب برای بهبود مقاومت در برابر خوردگی است. استفاده از پوشش اغلب در مقایسه با گزینه های دیگر مانند استفاده از آلیاژ مقاوم میلگرد آجدار ۱۶ کرمان A3در برابر خوردگی بسیار مقرون به صرفه است. پوشش پودری چیست؟ استفاده از فولاد کربنی 1018 و پوشش دادن آن برای جلوگیری از خوردگی می تواند هزینه کمتری نسبت به استفاده از فولاد ضد زنگ 316 داشته باشد. به همین دلیل ، پوشش ها بسیار رایج شده است ، یکی از محبوب ترین روش ها پوشش پودری است.آشنایی با پلیمر

پوشش پودری یک لایه محافظتی

است که پوشش انعطاف پذیری را به موادی که نیاز به محافظت در برابر خوردگی دارند ارائه می دهد. برخلاف بسیاری از فرآیندهای دیگر پوشش ، پوشش پودری یک فرآیند پوشش خشک است.  به این معنی که وقتی روی ماده پایه قرار می گیرد جامد است. بیشتر پوشش ها به عنوان مایعات برای اهداف چسبندگی استفاده می شوند. پوشش پودر به صورت خشک اعمال می شود زیرا قادر است از الکترواستاتیک برای چسباندن ماده پوشش به بستر پوشش داده شده استفاده کند.

آشنایی با فرمولاسیون پوشش های پودری

در حالی که همه تا حدودی به طور مشابه اعمال می شوند ، پوشش های پودری می توانند در رنگ ها ، ترکیبات شیمیایی و ضخامت های مختلفی وجود داشته باشند.

پوشش پودری چگونه اعمال می شود؟

شاید رایج ترین روش استفاده از پوشش پودر استفاده از تفنگ اسپری پوشش پودر باشد. قیمت میلگرد در مشهد این روش باعث می شود مواد پوشش پودر در لایه زیرین پوشانده شود ، در حالی که به ذرات نیز بار الکترواستاتیکی می دهد. بستر روکش شده زمین است که ذرات باردار الکتریکی را به خود جلب می کند و به تشکیل پیوند کمک می کند.مزایای نرده چوبیپس از پوشش ، مواد در یک کوره پخت قرار می گیرند. این گرما را ایجاد می کند که باعث می شود پودر به هم متصل شود و بدون نیاز به بار الکتریکی به ماده پایه بچسبد. از نور ماورا UV بنفش ممکن است علاوه بر اجاق های پخت یا در جای آنها استفاده شود.روش دیگر استفاده از پوشش پودری استفاده از بستر سیال است. برای این فرآیند ، پوشش پودری چیست؟ مواد پایه گرم می شودقیمت ورق گالوانیزه و سپس در ظرفی پر می شود كه از مواد پوشش پودر پر شده است. بعد از غوطه ور شدن ،4 نوع فولاد بسته به نوع پایه و مواد پوشش ، قسمت پوشش داده شده به طور بالقوه تحت عمل پخت قرار می گیرد.

انواع پوشش پودری کدامند؟

در حالی که انواع مختلفی از پوشش پودر وجود دارد که می تواند بسته به شرایط و نیازهای شغلی مورد استفاده قرار گیرد ، مواد روکش کننده پودر را می توان به طور معمول به عنوان پلاستیک های ترموپلاستی و دماسنج دسته بندی کرد.لوله جدار چاه چیستترموپلاستیک ترموپلاستیک نوعی ماده پوششی است که می تواند در اثر حرارت بیش از یک بار تنظیم شود. این برای حذف پوشش و سایر تغییرات پس از پخت سودمند است. ترموپلاستیک ها نیز عموماً شکل پذیرتر هستند و توانایی بسیار خوبی در مقاومت در برابر ضربه و بدون شکستگی دارند. پوشش پودری چیست؟ به طور کلی ، ترموپلاستیک ها مقاومت شیمیایی بسیار خوبی نیز دارند. نمونه هایی از انواع مواد ترموپلاستیک پوشش شامل پلی استر ، پلی وینیل کلراید و نایلون است.

Thermosets Thermosets انواع مواد پوششی است که هنگام بهبودی در ساختارهای مولکولی آنها پیوندهای عرضی ایجاد می کند. این اتصال عرضی ماندگارتر از ترموپلاستیک است. پوشش پودری چیست؟هنگامی که ترموست ، دما کمتری تحت تأثیر دما قرار می گیرد ، و همین امر آنها را برای کاربردهای با درجه حرارت بالاتر ایده آل می کند. همچنین می توانند از روش پوشش دهی مناسب تری نسبت به برخی از انواع ترموپلاستیک استفاده کنند.

چه فلزاتی را می توان با پودر پوشش داد؟

تقریباً انواع فلزات را می توان با پوشش پودری پوشش داد.5 استفاده از کانال های فولادی دلیل آن این است که آنها قادر به نگه داشتن یک بار الکترواستاتیک هستند تا مواد پوشش پودر به آنها چسبیده باشد.علاوه بر این ، درجه حرارت بالا مورد استفاده در طی عمل آوری آنقدر زیاد نیست که برای اکثر فلزات مضر باشد. نکات دستگاه خم و برش میلگرد

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 

برخی از پلاستیک ها و سایر مواد ممکن است نتوانند از طریق الکترواستاتیک به آنها پودر بچسبند. به ویژه پلاستیک ها نمی توانند در برابر حرارت اجاق گاز پخت مقاومت کنند. انواع مختلف فولاد ضد زنگ پوشش پودری چیست؟در این موارد ، پوشش های مخصوص پودر ممکن است از طریق اشعه ماورا بنفش درمان شوند تا از دمای بالا جلوگیری شود.