محبوب ترین نوع فلزات

از زمان برنز ، مردم به دنبال راه های جدیدی برای توسعه ، تصفیه و استفاده از فلز بوده اند. هزاران نوع فلز و همین تعداد درجه ، امکان استفاده و کاربردهایی را دارند که فقط محدود به محدودیت های خلاقیت ما نیستند. فلزات به عنوان پایه و اساس بسیاری از صنایع و ریشه خود انقلاب صنعتی ، از توسعه و رشد نه تنها جامعه بلکه کل تمدن ما حمایت کرده اند. 5 کشور برتر تولید کننده فولاد از ساختمان ها و زیرساخت ها گرفته تا لوازم خانگی ، هر روز حداقل با هشتاد نوع مختلف فلز احاطه می شویم. پنج نوع فلز زیر از محبوب ترین موارد در سراسر جهان هستند. ما برخی از کاربردهای بی نهایت آنها را بررسی کرده ایم و چند دیدگاه در مورد هر نوع فلز خاص ارائه داده ایم.محبوب ترین نوع فلزات 

 

فولاد

لوله های فولادی فولاد یک آلیاژ آهن غنی شده با حدود 1٪ کربن است و به طور کلی عاری از ناخالصی ها و باقی مانده هایی است که در غیر این صورت می توان در آهن یافت. در حالی که آهن خود از فلزات دیگر قویتر است ، به طرز چشمگیری سنگین ، متراکم و مستعد خوردگی است. به همین دلایل ، ساخت و نگهداری ساختارهای کاملاً آهنی ممکن است دشوار باشد. نه تنها افزودن کربن به آهن این آسیب پذیری ها را کاهش می دهد ، قیمت پروفیل نیکان در مشهدبلکه باعث استحکام بیشتر مواد نیز می شود. علاوه بر این ، فولاد نسبت مقاومت به وزن نسبتاً بالایی در مقایسه با انواع دیگر فلزات دارد که ساخت قطعات کوچک و در عین حال قوی فولاد را امکان پذیر می کند. با بیش از 3500 عیار مختلف و تقریباً 2 میلیارد تن فولاد در سال در سطح جهان تولید می شود ، فولاد متداول ترین فلز در جهان است. با تعداد عناصر مختلف و کیفیت های مختلف این عناصر که برای ایجاد آلیاژهای فولاد اضافه می شوند ، انبوهی از انواع مختلف فولاد وجود دارد. بدون زحمت بیشتر ، بیایید در دنیای فولاد عمیق تر کنیم!

فولاد آلیاژی

از ترکیب عناصری مانند کروم ، منگنز ، نیکل ، تنگستن یا وانادیوم با آهن ساخته می شود. هر یک از عناصر آلیاژی خصوصیات مختلفی را در مخلوط ایجاد می کند ، بنابراین باعث می شود فولاد آلیاژی بسیار قابل تنظیم باشد. بسته به نیاز پروژه ، آلیاژ خاص می تواند اصلاح شود و بسیاری از کیفیت های مطلوب را تولید کند ، که ممکن است دو ماده از مقاومت ماده بالاتر یا محصولی باشد که در برابر سایش و خوردگی مقاومت بیشتری داشته باشد. تولید فولاد آلیاژی می تواند نسبتاً ارزان باشد و از این رو بسیار استفاده می شود.

فولاد ضد زنگ

فولاد ضد زنگ یک فولاد آلیاژی بسیار مقاوم در برابر خوردگی است که از آهن ، کربن ، مقادیر قابل توجهی کروم و باقی مانده فلزات دیگر تشکیل شده است.خرید آنلاین فولاد این ماده همه کاره ای است که به طور گسترده در بسیاری از خانوارها استفاده می شود. از ظروف آشپزخانه گرفته تا میز ، سینک ظرفشویی و سایر مبلمان ، فولاد ضد زنگ برای ساخت هرچیزی که در تماس با غذا قرار گیرد بسیار مناسب است زیرا به راحتی زنگ نمی زند.محبوب ترین نوع فلزات

فولاد کربن

فولاد کربن آلیاژی است که از آهن و کربن ساخته می شود و بعضی اوقات باقیمانده عناصر دیگر نیز باقی مانده است. این ماده معمولاً بر اساس مقدار کربن آلیاژ در سه گروه (فولاد کم کربن ، متوسط ​​و پر کربن) دسته بندی می شود. هرچه کربن بیشتر برای تولید فولاد استفاده شود ، آلیاژ آن سخت تر خواهد شد. از طرف دیگر ، مقدار کمی کربن آلیاژی را ایجاد می کند که ساخت آن آسان تر و ارزان تر است. از فولاد کربن اغلب برای تولید ابزار و عناصر مکانیکی استفاده می شود اما بیشتر به عنوان یک ماده ساختمانی ساختاری شناخته می شود.

فولاد ابزار

به دلیل سختی ، از فولاد ابزار برای ساخت برش ، حفاری و سایر ابزارهای مقاوم در برابر ضربه استفاده می شود. سختی از آهن آلیاژی با عناصری مانند کبالت ، مولیبدن ، تنگستن یا وانادیوم حاصل می شود.قیمت روز آهن 14 اصفهان فولاد ابزار کاربردهای متنوعی دارد ، از جمله صنایع ساخت و ساز ، کشتی سازی و اتومبیل سازی. در درجه اول برای ماشینکاری و ایجاد تغییر در انواع مختلف فولاد استفاده می شود.

آهن

با داشتن حدود 5٪ پوسته زمین و به عنوان ششمین عنصر رایج در جهان ، آهن فلزی بسیار فراوان و بسیار محبوب است. آهن غیر آلیاژی عنصری ناپایدار است که به راحتی با اکسیژن هوا واکنش داده و اکسید آهن تشکیل می دهد. برای ایجاد ثبات بیشتر ، معمولاً با سایر عناصر آلیاژ می شود5 استفاده از کانال های فولادی تا فولاد ایجاد کند. آهن کاربرد خود را در ظروف آشپزی پیدا می کند زیرا سطح متخلخل آن با روغن داغ از چسبیدن جلوگیری می کند. به دلیل نقطه ذوب بسیار بالا ، از چدن برای تولید اجاق های چوبی استفاده می شود. آهن به عنوان یک فلز سنگین ، سفتی ایجاد می کند و ارتعاشات را کاهش می دهد ، به همین دلیل اغلب از آن برای ساخت قاب ها و پایه های ماشین آلات سنگین استفاده می شود.

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 

 آلومینیوم

رول آلومینیوم آلومینیوم فلزی با دوام ، سبک و مقاوم در برابر خوردگی است که از بوکسیت سنگ معدن آن حاصل می شود. آلومینیوم که برای اولین بار در قرن نوزدهم ساخته شد ، به دلیل ماشینکاری ، رسانایی الکتریکی و عدم توانایی در مغناطیسی ، کاربرد گسترده ای پیدا کرد. این رایج ترین فلز غیر آهنی روی زمین است که به دلیل خاصیت چکش خواری و توانایی تشکیل آلیاژهای تقریباً با سایر فلزات شناخته شده است. آلومینیوم نسبت قدرت به وزنی چشمگیر دارد ، و حتی اگر زنگ نزند اما وقتی در معرض نمک قرار می گیرد اکسید شده و از بین می رود. محبوب ترین نوع فلزات