قیمت انواع میگلرد آجدار و ساده

قیمت میلگرد

قیمت میلگرد آهن رسان از عوامل مهم و تاثیرگذار در هزینه نهایی ساخت سازه و قیمت نهایی آن است. معمولاً عوامل زیادی هم وجود دارند که بر قیمت میلگرد تأثیر می گذارند. از نرخ ارز گرفته تا شرایط سیاسی و فصلی همه بر قیمت میل گرد مؤثر و باعث ایجاد نوساناتی در بازار آهن می شوند. خریداران و مصرف کنندگان مقاطع فولادی همچون میلگرد، تیرآهن، ورق، نبشی و … برای اطلاع از قیمت روز میلگرد کارخانه های مختلف معمولاً از طریق اینترنت و سایت های معتبر اقدام می کنند.

قبل از خرید میلگرد لازم است تا از ویژگی های انواع مختلف آن مطلع شوید. ابتدا باید نوع کاربردی و مکانی که میلگرد در آن مورد استفاده قرار می گیرد را مشخص کنید. کاربرد میلگرد چیزهای زیادی را مشخص می کند. اینکه قرار است چه هدفی را دنبال کند، میزان استحکام آن چقدر باشد، چه شرایط جوی را باید تحمل کند، در چه سایزی می تواند انتظارات را برآورده کند و بسیاری از فاکتورهای دیگر که مهندسین ساخت و ساز قبل از شروع پروژه در نقشه ساختمان (سازه) تمام موارد را ذکر می کنند.

نقش اصلی میلگرد در ساخت و ساز

میلگرد برای مسلح کردن بتن مورد استفاده قرار می گیرد به این صورت که هنگان بتن ریزی در فونداسیون و پی سازی ساختمان ها از میلگرد برای آرماتوربندی استفاده می شود تا استحکام بتن تقویت شود. علاوه بر پی ساختمان در ساخت دیوارها و سقف ها نیز از میل گرد استفاده می شود.

اگر یک پروژه ساختمانی در حال ساخت را از نزدیک مشاهده کنید، میلگرد ها را در جاهای مختلف سازه و به شکل های مختلف مشاهده خواهید کرد. افزایش میزان مقاومت فشاری، مقاومت کششی و پیچشی بتن از اهداف اصلی کاربرد میلگرد در بتن است؛ اما میلگرد ها به همان صورتی که تولید می شوند ممکن است مورد استفاده قرار نگیرند و برای قسمت های مختلف بعد از تغییر شکل، به کار برده شوند. با استفاده از ابزارهای خم‌کاری، میلگردهای از مدل شاخه ای تغییر شکل داده شده و انواع مختلف میلگرد ساخته می شود.

انواع میلگرد آهن رسان مورد استفاده در بتن

میلگرد راستا: برای اینکه مقاومت کششی بتن را افزایش دهد.

میلگرد خاموت: برای اینکه آرماتورهای طولی در اثر کمانش و تحمیل نیروهای برشی بیرون نزنند و ترک ها گسترش نیابند.

میلگرد سنجاقی: برای اینکه مقاومت برشی خاموت را تقویت کنند و بین میلگردهای طولی و خاموت اتصال ایجاد کنند از میلگرد سنجاقی استفاده می شود.

میلگرد خرک: معمولاً در بتن ریزی پی و فونداسیون از این نوع میلگرد استفاده می شود و با آن دو شبکه متوالی افقی با فاصله مشخص در داخل قاب ایجاد می شود.

میلگرد رکابی: در هنگام بتن ریزی دیوارها و دال ها و یا در مش بندی و برای اینکه میلگردها و آرماتورهای طولی و عمودی را در یک راستا نگه دارند، از میلگردهای رکابی استفاده می شود.

میلگرد ادکا: شکل دیگری از میلگرد است که وظیفه آن تحمل لنگر منفی در تکیه گاه های تیر است و نیروهای برشی را نیز تحمل می کند.

بنابراین متوجه شدیم که کاربرد میلگرد اغلب در تقویت بتن است. از آن همچنین برای ساخت مصالحی همچون تیرچه بلوک و تیرچه کرومیت در شکل های صاف و زیگزاگ و برای استفاده در پوشش سقف ساختمان استفاده می شود.

میلگردها امروزه کاربردهای دیگری نیز دارند. آن‌ها را برای دکوراسیون، فضاسازی های شهری، زیباسازی باغ ها، ویلاها و باغچه ها استفاده می کنند. می توانید اشکال و انواع مختلف میلگرد را در اطراف خود ببینید و نقش مهم این مقطع فلزی در زندگی بشر را درک کنید.

قیمت میلگرد در کف بازار

مطمئناً هر خریدار و مصرف کننده ای ترجیح می دهد تا میلگرد مصرفی پروژه خود را با قیمت کف بازار خریداری نماید؛ اما باید توجه و دقت بالایی در خرید میلگرد داشته باشید تا میلگرد تقلبی و یا معیوب را به جای میلگرد اصل و سالم دریافت نکنید. برای تشخصی میلگرد اصل و سالم راه های زیادی وجود دارد. لزوماً گران بودن به معنی با کیفیت و مناسب بودن نیست. گاهی یک میلگرد ارزان تر ممکن است مناسب تر از یک میلگرد گران قیمت برای پروژه ای خاص باشد. برای اینکه هزینه های ساخت و ساز به حداقل ممکن برسد و در عین حال سازه از کیفیت و استانداردهای مناسبی برخوردار باشد لازم است تا موارد زیادی مورد بررسی قرار بگیرد.

توجه به این نکته اهمیت بالایی دارد که میلگرد مناسب برای قسمت های مختلف ساختمان، در ساختمان های مختلف و در محل هایی با شرایط جوی متفاوت با هم فرق دارد.

استاندارد ساخت میلگرد

کشورهای مختلف بر اساس شرایط حاکم بر قوانین، آب و هوا و غیره استانداردهای متفاوتی برای ساخت میلگرد دارند. اسانداردهای تدوین شده و مورد قبول که معمولی به صورت بین‌المللی نیز تائید شده اند، برای ساخت میلگرد و مقاطع فولادی دیگر همچون تیرآهن، ورق و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. در کشور ما نیز علاوه بر استاندارد ملی از استانداردهای بین المللی دیگری نیز برای تولید انواع میلگرد استفاده می شود.

به عنوان مثال استاندارد اروپا مناسب برای کشورها و مناطقی است که زلزله خیز نیستند. میلگردهایی که طبق این استاندارد ساخته می شوند دوام و مقاومت بالایی در برابر زلزله و نیروهای خمشی و برشی حاصل از آن ندارند در حالی که میلگرد های ساخته شده طبق استاندارد ژاپن به خوبی در برابر زلزله مقاومت نشان می دهند. در ایران به دلیل اینکه برخی مناطق زلزله خیز هستند، برخی کارخانه ها برای ساخت میلگرد از استاندارد ژاپن و برخی از استاندارد اروپا استفاده می کنند.

البته در ایران استاندارهای ملی ایران و استاندارد آمریکا نیز برای ساخت میلگرد و مقاطع فولادی دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

روش ساخت میلگرد

دو روش اصلی برای تولید میلگرد وجود دارد. می دانید که فلز پرکاربرد برای ساخت میلگرد، فولاد و آهن است. فولاد در انواع مختلف به صورت آلیاژهای یا عناصر سازنده متفاوت ساخته می شود. آلیاژهای مختلف فولاد دارای ویژگی های مکانیکی و شیمیایی متفاوتی هستند. در کارخانه ها معمولاً برای اینکه میلگرد باکیفیت تولید کنند و ویژگی های آن را تقویت داده و بهبود دهند، از آلیاژهای مختلف استفاده می کنند؛ یعنی عناصر آلیاژی را در ترکیب آن کم و زیاد می کنند. گاهی عناصر خاصی را به ترکیب اضافه می کنند. به این روش ساخت، روش آلیاژی گفته می شود. به عنوان مثال ساخت میلگرد استیل ضد زنگ نوعی روش آلیاژی برای تولید میلگردهایی با مقاومت بالا در برابر خوردگی و زنگ زدگی است که البته دارای استحکام بالایی نیز می باشند.

کاهش قیمت میلگرد امروز را در کنار قیمت میلگرد ۱۴امروز و همچنین قیمت میلگرد ۱۶ آهن رسان، قیمت میلگرد ۱۶ میانه، در خصوص قیمت میلگرد بناب،  افزایش میزان قیمت میلگرد اصفهان 14 آهن رسان، قیمت میلگرد ۸ بناب دیروز در نمودار قیمت میلگرد، کارخانه های  قیمت لحظه ای آهن و میلگرد، میزان افزایش قیمت آهن، و قیمت میلگرد در اردیبهشت ۱۴۰۰، در ahanresan قیمت آهن ساختمان سازی، قیمت میلگرد 15 اردیبهشت 1400 درب کارخانه ، قیمت آهن آلات در بندرعباس و شهرهای دیگر ، قیمت میلگرد فوری آهن رسان قیمت میلگرد نیشابور در بجنورد با توجه به نرخ  نمودار قیمت میلگرد، نمودار قیمت آهن آلات، در مقایسه با میزان قیمت میلگرد ذوب آهن به روز، قیمت میلگرد اهواز، می توان نتیجه گرفت که قیمت آهن در مشهد، در برابر قیمت میلگرد ۱۶زاگرس، اندگی افزایشی بوده قیمت میلگرد نیشابور،  به آدرس www.ahanresan.ir قیمت میلگرد ۱۶ میانه، قیمت آهن، را می توانید ببینید قیمت آهن اصفهان، قیمت آهن مللف بازار بزرگ آهن اصفهان، نمودار قیمت آهن آلات،روش محاسبه و  قیمت قوطی آهن، قیمت هر کیلو آهن امروز در میزان ، قیمت آهن، قیمت آهن اصفهانف قیمت آهن مللف بازار بزرگ آهن اصفهان، آهن رسان نمودار قیمت آهن آلات، قیمت قوطی آهن کمتر از روز قبل، قیمت هر کیلو آهن امروز، قیمت آهن کیلویی تاثیر زیادی بر، قیمت آهن در مشهد، نمودار قیمت میلگرد، داشت قیمت میلگرد اصفهانف قیمت آهن فایکو، قیمت آهن ایران جیب، قیمت پروفیل، قیمت تیرآهن را از ما سوال کنید.

روش دیگری هم وجود دارد که هزینه زیادی ندارد. در این روش برای اینکه سختی فولاد را بهبود بخشند، بعد از ساخت میلگرد آن را خیلی سریع و با آب سرد می کنند و این کار باعث می شود تا سطحی سخت به دست آید. این روش ترمکس نام دارد.